معایب دیگ چالشی|فروش تا30 درصد تخفیف قیمت خرید

معایب دیگ چالشی|فروش تا30 درصد تخفیف قیمت خرید

مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع معایب دیگ چگالشی را با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 30% تخفیف ویژه در بازار ایران و جهان در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات مشعل دیگ چگالشی-قیمت دیگ چگالشی که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.

مشهد بخار هم اکنون با بیش از 50 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع مشعل دیگ چگالشی-قیمت دیگ چگالشی خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع معایب دیگ چگالشی باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع معایب دیگ چگالشی در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مشعل دیگ چگالشی-قیمت دیگ چگالشی  با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 50 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از معایب دیگ چگالشی را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد. 

معایب دیگ چگالشی

چنانچه قصد دارید تا با معایب دیگ چگالشی به عنوان یکی از اجزای موتورخانه ساختمان آشنا شوید، تا انتها با ما همراه باشید. موتورخانه های مجهز به دیگ های چگالشی یکی از جایگزین های مناسب موتورخانه های سنتی به شمار می آیند. با این حال، همین دیگ ها، خود با محدودیت ها و معایبی همراه هستند که در این مطلب، آنها را بررسی می کنیم.

  • هزینه اولیه بالا

قیمت یک دیگ چگالشی موتورخانه نسبت به نوع معمولی آن در حدود 50 درصد بیشتر است. اگرچه از طریق صرفه جویی در قیمت سوخت، و بسته به نوع و قیمت سوخت کشور محل نصب، می توان از ۲-۵ سال این هزینه جبران شود. اما همچنان تفاوت قیمت زیاد، سبب اکراه کارفرمایان برای بکارگیری این دیگ ها شده است. البته چگونگی نصب، مقدار کارکرد و بازدهی کلی سیستم در تعیین هزینه نهایی نقش به سزایی دارند.

شرکت های تولید کننده معمولاً دلایل زیر را برای این افزایش قیمت مطرح می سازند:

  • نیاز به نصب مبدل بزرگتر در بعضی مدل ها و نیاز به دو مبدل در برخی دیگر از مدل ها که برای ساخت آنها بایستی از مواد مقاوم در برابر خوردگی استفاده شود.
  • نیاز اجباری به نصب فن که به منظور خروج دود پیش بینی می شود.
  • نیاز به سیستم تخلیه کندانسیت که شامل تله بخار و در بعضی مدل ها پمپ می شود.
  • تجمع دود پیرامون خانه و ساختمان های مجاور
  • پخش دود خروجی از بویلرهای چگالشی موتورخانه به دلیل داشتن درجه حرارت پایین تر در قیاس با سایر بویلرها در ارتفاع پایین تری انجام می شود.

این مسئله می تواند از یک طرف سبب تشکیل دود و بخار قابل رویت شده و از طرف دیگر، جمع شدن قطره های آب بر روی سطوح و همچنین جمع شدن دود در اطراف خانه و ساختمان های مجاور را سبب شود.

کاربرد اولیه، تنها در سیستم­های توزیع آب گرم

مشکلی که رویارویی با آن در زمینه سیستم های چگالش آب محتمل است، کاربرد سیستم های توزیع اولیه و ثانویه است، که به منظور تامین جریان ثابتی از آب به دیگ بخار و جریان متغیری از آب به کویل های حرارتی طراحی می شوند. در صورتیکه نرخ این دو جریان برابر نباشد، این مجموعه سبب اختلاط آب برگشتی با آب لازم می شود.

همچنین، این اختلاط باعث افزایش درجه حرارت آب بازگشتی به دیگ های موتورخانه و یا کاهش درجه حرارت آب لازم کویل  ها می شود، که هر دوی اینها کاهش راندمان دیگ چگالشی را بدنبال خواهد داشت.

پایین بودن نرخ turndown در دیگ های چگالشی

طراحی دیگ های چگالشی معمولاً با نرخ turndown پایین یعنی در حدود %۲۰ یا کمتر انجام می شود. گفتنی است که برخی از دیگ های موتورخانه دارای نرخ turndown پایین تر از %۵ نیز می باشند. اگر بارها به مقدار کمتری از نرخ turndown برسد، دیگ های چگالشی بایستی سیکل روشن و خاموش شدن را طی کنند تا بتوانند به بار لازم برسند، که این به نوبه خود می تواند کاهش قابل ملاحظه ای در راندمان دیگ را به همراه داشته باشد.

هنگامی که دیگ ها چرخه را طی می کنند، احتراق هوا در مشعل دیگ و مبدل حرارتی قبل و بعد از تخلیه نیاز است. در نتیجه هنگامی شروع به کار کردن یک دیگ بخار، برای یک یا دو دقیقه جریان هوا به داخل مبدل حرارتی دمیده می شود و بدین طریق حرارت از مبدل حرارتی و دیگ بخار تخلیه می شود.

در صورتی که سیکل دیگ بخار در حدود ۲۰ دقیقه یا بیشتر باشد، اتلاف حرارتی ناچیز خواهد بود، اما اگر هر سیکل دیگ بخار در ۵ دقیقه و با سرعت طی بشود، آن گاه اتلاف قابل ملاحظه ای را خواهیم داشت. گفتنی است که در دیگ بخار با سیکل سریع در حدود ۲ دقیقه، یک دقیقه برای اجرا و یک دقیقه برای تخلیه آن زمان صرف می شود.

Low-mass بودن دیگ های چگالشی

Mass boiler به مقدار آب درون دیگ بخار اطلاق می شود که باعث وارد شدن فشاری مستقیم بر سیکل دیگ بخار در بار کم می شود. بیشتر دیگ های چگالشی low-mass هستند، به این معنا که آن ها می توانند به مقدار دو لیتر آب در درون خود جای دهند.

مشکل دیگ های low-mass مسئله ای است که کارکرد سیکل دیگ بخار موتورخانه را در سیکل های با سرعت در بارهای پایین، مختل می کند. می توان با اضافه کردن تانک های ذخیره آب خارجی به داخل سیستم لوله کشی سیکل کوتاه را کاهش داد یا آن را حذف کرد.

خاصیت اسیدی و خورندگی آب چگالنده

آب چگالیده دارای خاصیت اسیدی دارد. فراموش نکنید که این آب ممکن است باعث ایجاد خوردگی در سیستم های فاضلاب قدیمی از جنس چدن شود. توصیه ما برای جلوگیری از این خوردگی، نصب یک خنثی کننده با خاصیت قلیایی است. همچنین خاصیت خورندگی، خود تجهیزات و ملحقات دیگ در ناحیه خروجی آب را ممکن است در معرض خوردگی قرار دهد.

برای جلوگیری از این اتفاق، جنس دیگ های چگالشی را از فولادهای مقاوم در برابر خوردگی و یا سایر ماتریال های مناسب انتخاب می کنند.

 مشعل دیگ چگالشی یکی از اجزای بسیار مهم این دستگاه میباشد که وظیفه اش این است که دیگ های بخار را به حرارت لازم برسانند تا آماده ی فعالیت شود ، که این مشعل ها در سریع ترین زمان این کار را انجام میدهند .

مشعل چیست؟

هر چند که تمام قسمت های سیستم حرارت مرکزی برای گرمایش مطلوب ساختمان واجد ارزش و اهمیت خاص خود می باشد ، ولی بی تردید قلب سیستم حرارت مرکزی مشعل است ، چرا که عمل احتراق و تولید آتش جهت گرم کردن یا بخار نمودن آب در دیگ توسط این عضو مهم صورت می گیرد. مشعل انرژی سوخت را با ترکیب مقدار معینی هوا با سوخت در یک فضای ایمن ، به انرژی گرمایی تبدیل می کند.این انرژی تولید شده توسط دو روش جابه‌جایی و تشعشع به محیط اطراف انتقال داده می‌شود.کار مشعل پاشش سوخت (گاز، گازوییل، مازوت) از طریق ورودی و ایجاد جرقه ، حرارت مورد نیاز را به صورت شعله به داخل کوره هدایت می‌کند.

مشعل ها همواره متناسب با بویلر انتخاب می شوند و با پارامترهای ظرفیت حرارتی ، مصرف سوخت ، فشار فن و … مشخص می گردند. بیشتر مشعل سازان موجود در ایران ظرفیت حرارتی را بر حسب Kcal/h یا KW تعیین می کنند. انتخاب نادرست مشعل باعث کاهش راندمان کلی سیستم حرارت مرکزی خواهد شد. همچنین افت فشار داخل بویلر نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است که فن مشعل باید در مواجهه با آن به مشکل بر نخورد.

کنترل مشعل دیگ های بخاری که مجهز به چندین مشعل با فن آوری های جدید ریزپردازها (میکروسنسور) هستند، عملکرد بهتری از خود نشان میدهند. سیستم های قدیمی قادر به اندازه گیری جریان هوا و سوخت به دیگ بخار بوده و متعاقب آن نسبت سوخت به هوا را برای احتراق بهینه تنظیم می نمود. زمانی که یکی از چند مشعل خاموش میشد، تنظیم سوخت به هوا برای سیستم های قدیمی دشوار بوده و در حقیقت نشت جریان هوا از مشعل خاموش به داخل محفظه احتراق باعث برهم خوردن نسبت سوخت و هوا میشد و عملاً بازدهی دیگ بخار کاهش میافت.

اما سیستم های جدید کامپیوتری که عمدتاً دارای منطق فازی (لاجیک فازی) هستند، تنظیمات دقیق تری از سوخت به هوا را فراهم می آورند و صرفه جویی سوخت را تا حد 3 %میسر میسازند. در حقیقت در سیستم های جدید کامپیوتری از تنظیم کننده خودکار و مستمر سوخت به هوا استفاده میشود. به عبارت دیگر محدود نمودن ورود هوای اضافی موجب جلوگیری از اتلاف حرارتی میشود.

اغلب مشعل ها در زمان کاهش بار نیاز به کنترل ها 41 هوای (اضافی) بیشتری نسبت به زمان پرباری دارند، چرا که در دوره های کاهش بار، دمای شعله کاهش می یابد و تنظیم سوخت به هوا اثربخشی خود را از دست میدهد. با کمک سیستم های هوشمند کامپیوتری میزان بار دیگ بخار شناسایی و تنظیمات لازم بعمل می آید.

به عبارت دیگر سیستم های کامپیوتری با اندازه گیری میزان اکسیژن در گاز خروجی تنظیمات دقیق تر را در نسبت سوخت به هوا ایجاد می نمایند. اگر هوای احتراق بیش از حد کاهش یابد، احتراق ناقص حادث شده و بازدهی دیگ بخار کاهش می یابد. کمترین هزینه تولید بخار زمانی صورت می پذیرد که هوای احتراق متناسب با نیاز تنظیم شده باشد (نه کمتر و نه بیشتر).

بنابراین برای تنظیم بهتر سیستم سوخت به هوا علاوه بر کنترل کننده اکسیژن، وسیله دیگری برای کنترل مونواکسید کربن نیز تعبیه میگردد. در حقیقت سیستم کامپیوتری با اندازه گیری غلظت مونواکسید کربن در گاز خروجی، دستور لازم را برای تنظیمات بهینه صادر میکند. ذکر این نکته حائز اهمیت است که در طرح جامع نیازسنجی بخار تمام بخش های صنعت به دقت مورد بررسی قرار میگیرند و بخار مورد نیاز هر واحد تعیین میگردد.

قیمت دیگ چگالشی به دلایلی که شرکت های فروش آن ذکر میکنند ثابت نیست و متغیر میباشد ، ما در این مطلب عناوینی که میتواند سبب تغییر قیمت دیگ چگالشی شود قرار دادیم .

قیمت دیگ های چگالشی:

قیمت یک دیگ چگالشی نسبت به نوع معمولی آن حدود 50% گرانتر می باشد که این موضوع بسته به نوع و قیمت سوخت و کشوری که در آن نصب شده می تواند از 2-5 سال از طریق صرفه جویی در قیمت سوخت جبران شود. البته این موضوع بستگی به چگونگی نصب، مقدار کارکرد و به طور کل بازدهی کلی سیستم دارد. عموما شرکت های تولید کننده دیگ های چگالشی دلایل زیر را برای این افزایش قیمت بیان می کنند:

  • نیاز به مبدل بزرگتر در بعضی مدل ها و نیاز به دو مدل در برخی دیگر که باید با مواد مقاوم در برابر اسید ساخته شوند.
  • نیاز اجباری به فن برای خروج
  • نیاز به سیستم تخلیه کندانسه که شامل تله بخار و در بعضی مدل ها پمپ

در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 30% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.

 

فروش انواع معایب دیگ چگالشی تا 30 درصد تخفیف قیمت خرید