دیگ آب گرم صنعتی | تا 30 درصد تخفیف قیمت خرید|طراحی اجرا ساخت

دیگ آب گرم صنعتی | تا 30 درصد تخفیف قیمت خرید|طراحی اجرا ساخت

دیگ آب گرم صنعتی - مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع دیگ آب گرم صنعتی را با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 30% تخفیف ویژه در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات دیگ آب گرم چیست؟-اجزای دیگ آب گرم-دیگ آب گرم موتورخانه-دیگ فولادی چیست-دیگ آبگرم مستقیم-دیگ اب گرم برقی-دیگ فولادی آب بند که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.

دیگ آب گرم صنعتی - مشهد بخار هم اکنون با بیش از 50 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع دیگ آب گرم چیست؟-اجزای دیگ آب گرم-دیگ آب گرم موتورخانه-دیگ فولادی چیست-دیگ آبگرم مستقیم-دیگ اب گرم برقی-دیگ فولادی آب بند خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع دیگ آب گرم صنعتی باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

دیگ آب گرم صنعتی - مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه و فروش انواع دیگ آب گرم صنعتی در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگ آب گرم چیست؟-اجزای دیگ آب گرم-دیگ آب گرم موتورخانه-دیگ فولادی چیست-دیگ آبگرم مستقیم-دیگ اب گرم برقی-دیگ فولادی آب بند با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 50 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم. بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از دیگ آب گرم صنعتی را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد. 

مشخصات فنی اجزای دیگ آبگرم بویلر صنعتی آب گرم

دیگ آب گرم چیست

دیگ آب گرم یا دیگ آب داغ بخش مهمی در سیستم های هیدرونیک بحساب می آید. که در آن  از آب به عنوان واسطه انتقال حرارت در سیستم های گرمایش و سرمایش استفاده میشود. ، زیرا آب را که از طریق لوله ها و رادیاتورها در حال گردش می باشد را گرم می کند. دیگ آب گرم معمولاً از جنس استنلس استیل ، آلومینیوم ، فولاد ، چدن یا استیل برای تحمل دما و فشار زیاد ساخته می شوند. یک کوره به همراه مبدل های حرارتی و لوله ها در محفظه ای محصور شده اند که محیطی با مقاومت در برابر آتش ، تهویه مطبوع و با هوای پایدار فراهم می کند.

سوخت های احتمالی شامل زغال سنگ ، زیست توده یا گاز طبیعی است ، اگرچه دیگ های آب گرم  وجود دارد که با برق کار می کنند. این وسایل همچنین ممکن است دیگ های بخار باشد که مخزن ذخیره آب گرم ندارند اما در عوض در صورت نیاز آب می کشند. بسته به کاربرد ، سیستم های تجاری ممکن است مواد مختلفی را به آب اضافه کنند از جمله مواد شیمیایی برای جلوگیری از خوردگی ، جلوگیری از یخ زدگی ، افزایش نقطه جوش آب ، بهبود تشخیص نشت و کاهش آب اضافه کنند.

مشخصات فنی دیگ آب گرم

دو روش اصلی برای تولید بخار در دیگ آب گرم

قبل از پرداختن به مشخصات فنی دیگ آب گرم روش های تولید بخار را مورد بررسی قرار میدهیم سپس مشخصات کلی از این نوع دیگ را مورد بررسی قرار میدهیم.

دو روش اصلی برای تولید بخار یا حرارت در دیگ آب گرم وجود دارد: لوله آتش یا لوله آب. دیگ های لوله آتشی ، گرمای تولید شده از سوختن سوخت را از طریق لوله های مبدل حرارتی که در آب غوطه ور هستند هدایت می کنند. گرما از دمای زیاد تا دمای پایین حرکت می کند و توسط آب اطراف لوله ها داغ می شود. دیگ های لوله آب بسیار متفاوت است و بدین صورت است که  آب درون لوله ها گرم می شود که به محض گرم شدن آب لوله ها از آن خارج می شود در سیستم گردش پیدا می کند. سپس آب گرم  جابجا می شود.

با نحوه تولید حرارت در دیگ آب گرم آشنا شدیم حال میخواهیم در مورد تولید حرارت در سیستم های گرمایشی را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

مشخصات فنی دیگ آبگرم بویلر آب داغ

در سیستم‌های گرمایش آب به خاطر تفاوت‌های دمایی بین آب داغ و سرد به گردش در می‌آید؛ آب به صورتی منبسط می‌شود که حرارت داده شود تا از طریق لوله‌ها حرکت کند و آب خنک‌تر را جابجا کند. حال مشخصات فنی دیگ آب گرم  را مورد بررسی قرار مدهیم. دیگ های آبگرم یا دیگ های آب داغ دارای ظرفیت های متنوعی هستند که باتوجه به نیاز مشتری مقدار ظرفیت آن تعیین میشود مشخصات فنی نیز در انواع ظرفیت های دیگ آب داغ متفاوت می باشد. اما بطور کلی مشخصات آن بدین صورت است که نوع تولید حرارت آن بصورت یک پاس حرارتی تا سه پاس حرارتی بخار خشک، بخار مرطوب و کوره برگشتی است.

لوله های استفاده شده در آن  از نوع بدون درز آتش خوار و ورق بکار رفته در دیگ های آبگرم از نوع ورق آتشخوار است که دارای استحکام کششی بالای است. جهت عایق کاری از  پشم سنگ با ضخامت حداقل صد میلیمتر و با روکش استنلس استیل به ضخامت حداقل یک میلی متر عایق کاری می شود. از دیگر مشخصات فنی در دیگ های آب داغ میتوان به وجود دریچه بازدید جهت تست بازرسی و نگهداری اشاره نمود.

اجزای دیگ آب گرم

اجزای دیگ آب داغ عبارتند از پمپ های تغذیه،  اکونومایزر، لوله تغذیه آب، شیر یکطرفه،  مشعل، کوره، پیش گرمکن، شیرهای اطمینان که در ادامه وظیفه هرکدام را در دیگ آب گرم بطور مختصر مورد بررسی قرار میدهیم.

 • اجزای دیگ آب گرم: آب داغ آبگرم
 • پمپ های تغذیه: افزایش فشار آب و تغذیه آب در صورت کم شدن آب داخل دیگ
 • اکونومایزر : جهت جلوگیری از خروج حرارت به خارج از دیگ
 • لوله تغذیه آب: انتقال آب به مخزن دیگ آب گرم
 • شیر یکطرفه : جلوگیری از ورود آب پمپ
 • مشعل : ایجاد احتراق
 • کوره: تامین و انتقال حرارت معینی به سیال
 • پیش گرمکن: جذب حرارت باقیمانده از گازهای احتراق
 • شیرهای اطمینان: کاهش فشار در مواقعی که افزایش ناگهانی فشار صورت میگیرد

طرز کار دیگ آب گرم بویلر آب داغ

طرز کار بویلر آب داغ مشابه با بویلر های صنعتی بخار معمولی است. اما در این قسمت از مقاله قصد داریم به طور کامل طرز کار بویلر آب داغ را مورد بررسی قرار دهیم. دیگ آب گرم در حین کار کاملاً از آب پر می شوند در حالی که بویلر های صنعتی مقداری فضای خالی برای تولید بخار وجود دارد. طرز کار بویلر صنعتی آب داغ بدین صورت است که یک مشعل درون کوره وجود دارد و لوله ها را گرم می کند به همین ترتیب آب درون لوله گرم می شود. آب گرم شده با استفاده از یک پمپ ساده و لوله کشی گردشی به فرایند تحویل داده می شود و به دیگ بازگردانده می شود تا دوباره گرم شود.

برای جلوگیری از خوردگی و از بین رفتن دیگ آبگرم آب ورودی به بویلر باید تصفیه شود. که میتوان از دستگاه های تصفیه آب و مواد شیمیایی تصفیه آب استفاده نمود. مخزن فشار دیگ آب داغ معمولاً یک لوله استوانه ای افقی و بسته است که توسط مواد عایق احاطه شده است. رایج ترین دیگهای آب گرم صنعتی دو یا سه پاس است. هر گذرگاه مجموعه ای متفاوت از لوله هایی است که گاز از طریق دودکش از آن عبور می کند.

علاوه بر نکاتی که در مورد طرز کار و اساس کار دیگ آب گرم گفته شد این نوع بویلر ها شعله معکوس هستند که در آن مشعل به کوره ای آتش می زند و گازهای احتراق در داخل همان محفظه به داخل خود باز می گردند تا از احتراق کامل اطمینان حاصل شود. این امر باعث می شود که فضای کمتری را این نوع بویلر نیاز داشته باشد.

کاربرد و مزایای دیگ آبگرم

کاربرد دیگ آبگرم یا دیگ آب داغ برای گرمایش تجاری و صنعتی، تاسیسات حرارتی مرکزی، گرمایش مخزن، استخرهای شنا، گرمایش مسکونی در انواع سیستم های حرارتی و گرمایشی آب عامل انتقال حرارت و ایجاد گرما می شود. جهت ایجاد انرژی حرارتی برای تاسیسات گرمایی نیاز به نصب تجهیزات کامل برای گردش آب و آزادسازی انرژی گرمایی است. با افزایش دما توسط دیگ آب گرم و رسیدن دما به حد حساب آن را بوسیله ای سیستم گردش آب به نقاط مورد نظر ارسال میکنند.  با تبادل گرمایی و حرارت ایجاد شده  انرژی حرارتی آب به محیط انتقال پیدا میکند و باعث گرم شدن آن می شود.

مزایای دیگ آب گرم

 • قیمت این نوع بویلر صنعتی ارزان تر از سایر بویلر ها می باشد.
 • نصب و راه اندازی آن بسیار ساده است
 • دارای فشار کم میباشد بنابراین تعمیر و نگهداری آن بسیار آسان است
 • دارای قابلیت بهره وری بالا است.

بویلر صنعتی آبگرم معمولاً هنگامی انتخاب می شوند که دمای فرایند مورد نیاز نسبتاً کم باشد. به طور معمول کمتر از 90 درجه سانتیگراد. در صورت نیاز به دمای بالاتر ، از بویلر های صنعتی دیگر مانند آب گرم با فشار بالا  استفاده می شود. با این حال ، سادگی و به طور کلی هزینه کم نصب دیگ آب گرم به معنی ادامه استفاده آنها در طیف وسیعی از صنایع مانند مواد شیمیایی ، مواد غذایی و نوشیدنی است.

 دیگ آب گرم صنعتی - سوال اینجاست که حالا دیگ آب گرم چیست ؟ و چه کاری انجام میدهد ، دیگ آب گرم نقش موثری در موتور خانه ها دارد به طوری که وظیفه دارد تا با استفاده از حرارتی که به آن وارد میشود آب گرم تولید شده را پمپاژ کند .

دیگ آبگرم یا بویلر چیست؟

در موتورخانه و سیستم های حرارت مرکزی یک جزء مهم وجود دارد که آن را با نام دیگ آب گرم با بویلر می شناسند. این سیستم علاوه بر اینکه در موتور خانه های خانگی کاربرد دارد، در صنایع مختلف هم مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این مطلب به انواع دیگ بخار و بویلرها و نحوه کارکرد آنها اشاره می کنیم ولی قبل ازآن بهتر است، یک تعریف کلی در مورد این دستگاه داشته باشیم.

تعریف بویلر یا دیگ آبگرم

دیگ آب گرم به دستگاهی گفته می شود که قادر است، انرژی حرارتی که از احتراق سوخت مشعل حاصل می شود را به داخل خود منتقل کرده و در اثر این کار آب گرم ایجاد شده توسط یک پمپ مخصوص به گردش در می آید. در اثر این گردش، آب گرم بخشی از انرژی خود را از دست می دهد و سرد می شود و دوباره برای گرم شدن به داخل دیگ یا بویلر باز می گردد و فرایند به همین شکل تکرار می شود.

 دیگ آب گرم صنعتی - دیگ آب گرم از قطعات مختلف ساخته میشود که هرکدام نقش خود را برای گرم کردن دیگ و همچنین آب ایفا میکنند، در این مطلب به اجزای دیگ آب گرم نگاهی میاندازیم و نام میبریم تا با آنها اشنا شوید .

اجزای مختلف تشکیل دهنده دیگ آب گرم

 1. نشان دهنده های دیگ آب گرم
 2. کنترل کننده های دیگ آب گرم
 3. مشعل
 4. ساختمان مشعل گازی دمنده دار
 5. ساختمان مشعل گازوئیلی دمنده دار
 6. انتخاب مشعل
 7. نصب و انتخاب مشعل
 8. اتصال مدار سوخت رسانی مشعل گازی
 9. نکاتی که موقع نصب مدار گاز باید به آن توجه نمایید
 10. اتصال مدار سوخت رسانی مشعل گازوئیلی
 11. نکاتی که موقع نصب مدار گازوئیلی سیستم سیفونی باید به آن توجه نمایید
 12. دودکش
 13. جنس دودکش
 14. وظایف سیستم دودکش
 15. اجزای دودکش
 16. لوله رابط دودکش
 17. تنظیم کننده مکش (سه راه تعدیل)
 18. کلاهک دودکش
 19. عوامل مؤثر در انتخاب دودکش

دیگ آب گرم صنعتی - دیگ فولادی چیست ؟ یک نوع از دیگ های ابگرم دیگ فولادی نام دارد که در این باره توضیحاتی خدمت شما ارائه داده شده است تا اطلاعات لازم راجع به این محصول را بدست اورید .

دیگ های فولادی آب گرم

دیگ های فولادی آب گرم به صورت یک پارچه در دو نوع کلی تولید می شوند و بر حسب سفارش خریدار بر اساس ظرفیت مورد نیاز ساخته و عرضه می شوند. این دو نوع عبارتند از:

دیگ های فولادی با لوله های آتش یا فایر تیوب ، که در آن گازهای ناشی از احتراق ماده اشتعال زا از داخل لوله ها عبور می کند ، دیگ های فولادی با لوله های آب یا واتر تیوب ، که در آن آب از داخل لوله ها می گذرد ، دیگ فولادی فایر تیوب به عنوان نوع متداول تر این نوع دیگ ها در ایران محسوب می شود و از قسمت های زیر تشکیل می شود ، بدنه ، بسته به ابعاد مورد نیاز بدنه دیگ فولادی از ورق های فولادی بریده شده و پس از عملیات نورد، جوشکاری می شود ، لوله ها ، برای دیگ های فولادی موتورخانه از لوله های بدون درز یا آتش خوار استفاده می کنند، که از لوله های 6 متری به اندازه مورد نیاز بریده می شود.

دیگ آب گرم صنعتی - بویلربرقی یا همان دیگ آب گرم برقی یکی از دیگ های آب گرم میباشد که روش دیگری را برای انجام کار خود انتخاب کرده است و تفاوت هایی با دیگر دیگ های آب گرم دارد که میتوانید در مطلبی که در اختیار شماست انها را مطالعه کنید .

بویلر صنعتی برقی

بویلر صنعتی برقی یا دیگ های بخار برقی با تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی حرارتی طی فرآیندی بخار تولید می کنند. این نوع دیگ های بخار دارای یک نوع طراحی منحصر به فرد است که با استفاده از آن دیگر نگران تامین سوخت نیست.  همچنین لازم نیست نگران هنجارها و آلودگی ها باشید ، زیرا سوخت آن از طریق برق تامین می شود بنابراین هیچگونه گازی تولید نمی کند و به همین دلیل نیازی به دودکش تولید ندارد. بویلر صنعتی برقی سازگار با محیط زیست است. نیازی به فضای بسیار زیاد جهت استقرار ندارد. می توان در یک مکان یا اتاق بسته نیز نصب و راه اندازی نمود. دیگهای بخار برقی عمدتا در صنایع شیمیایی ، دارویی ، آرایشی و صنایع غذایی ، هم برای گرم کردن انواع مایعات و هم در استریل کردن تجهیزات مورد استفاده قرار میگیرد.

بویلر های الکتریکی در ظرفیت و راندمان های متفاوت تولید می شوند که بسته به نیاز هر شخص میتوان ظرفیت آن را افزایش و یا کاهش داد. همچنین این نوع دیگ ها دارای راندمان و ظرفیت های حرارتی مختلف می باشند. که بسته به نیاز هر صنعت میتوان آن را تغییر داد. انواع مختلفی از این نوع بویلر صنعتی وجود دارد که میتوانند با برق تک فاز و یا سه فاز شروع بکار کنند. کیفیت ساخت و طراحی آن بسته به میزان ظرفیت حرارتی و راندمان است. در مواقعی که افراد نمی دانند در صنعت و کار خود از کدام یک از بویلر صنعتی برقی استفاده کنند که مناسب محیط آن صنعت باشد کارشناسان فنی ما میتوانند این افراد را جهت خرید بویلر صنعتی برقی چدنی فولادی واتر تیوب و فایر تیوب راهنمایی کنند تا بتوانند یک دیگ بخار مناسب و دارای راندمان بالا خریداری کنند.

در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 30% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.

 

دیگ آب گرم صنعتی | تا 30 درصد تخفیف قیمت خرید|طراحی اجرا ساخت