دیگ بخار چگونه کار میکند | تا 30 درصد تخفیف قیمت خرید|طراحی اجرا ساخت

دیگ بخار چگونه کار میکند | تا 30 درصد تخفیف قیمت خرید|طراحی اجرا ساخت

دیگ بخار چگونه کار میکند - مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع دیگ بخار چگونه کار میکند را با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 30% تخفیف ویژه در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات راه اندازی بویلر واتر تیوب-اجزای دیگ بخار-بویلر یا دیگ بخار-درباره دیگ بخار-دیگ بخار چیست-نحوه استفاده از دیگ بخار که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.

دیگ بخار چگونه کار میکند - مشهد بخار هم اکنون با بیش از 50 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع راه اندازی بویلر واتر تیوب-اجزای دیگ بخار-بویلر یا دیگ بخار-درباره دیگ بخار-دیگ بخار چیست-نحوه استفاده از دیگ بخار خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع دیگ بخار چگونه کار میکند باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

دیگ بخار چگونه کار میکند - مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه و فروش انواع دیگ بخار چگونه کار میکند در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد راه اندازی بویلر واتر تیوب-اجزای دیگ بخار-بویلر یا دیگ بخار-درباره دیگ بخار-دیگ بخار چیست-نحوه استفاده از دیگ بخار با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 50 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم. بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از دیگ بخار چگونه کار میکند را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.

راه اندازی بویلر واتر تیوب نیاز به طی کردن مراحل متعددی دارد که در این مطلب به تمام این نکات و مراحل مقدماتی راه اندازی واتر تیوب اشاره شده است و شما میتوانید با  مطالعه ی این مطلب تسلط بر روند راه اندازی آن داشته باشید .

مراحل گام اول راه اندازی دیگ بخار :

 • درب پوشش دریچه آدم رو را بردارید و داخل دیگ را از نظر وجود جرم و اشیاء خارجی بررسی نمایید.
 • دریچه آدم رو را دوباره بسته و اطمینان حاصل کنید که دریچه ها محکم بسته شده اند. (این مراحل ضمن آزمایش نهایی باید در کارخانه صورت گیرد و انجام این توصیه به منظور ضریب اطمینان بیشتر است).
 • قطعات و محفظه های ورودی جلویی و عقبی را بررسی و کاملاً مطمئن شوید که در اثر حمل و نقل، شل نشده و محکم در محل خود استقرار داشته باشند.
 • تمام اتصالات الکتریکی را از حیث محکم بودن کنترل نمایید.
 • شیر هواگیری بالای دیگ بخار را کاملاً باز نمایید تا هوا خارج گردد.
 • شیر اصلی بخار را ببندید و اطمینان حاصل نمایید که شیرهای آبنما و تغذیه آب باز و شیر تخلیه بسته است. (شیر کنترل تغذیه از منبع آب باید باز باشد).
 • دقت نمایید شیرهای مربوط به کنترل کننده های سطح آب بویلر بخار، حتماً در حالت باز قرار داشته باشند.
 • کلیه فیوزها را ازجای خود بیرون آورده و بوسیله اهمتر از سالم بودن آنها اطمینان حاصل نمایید. برای جلوگیری از اتصال بدنه، کلیه کلیدها را در حالت خاموش قراردهید.

در صورت سالم بودن فیوزها، در اولین مرحله فیوز کنترل مدار فرمان را در جایگاه خود قرار دهید و کلید اصلی تابلو را وصل نمایید.

در این حالت، چراغ مربوط به سطح آب خیلی کم روشن شده و آژیر شروع به صدا می کند. دکمه قطع آژیر را فشار دهید تا صدای آژیر قطع شود و سپس مدار فرمان کنتاکتور پمپ آب را کنترل نمایید.

در صورتی که مدار بدون اشکال باشد، کلید اصلی تابلو برق را روی حالت خاموش قرار داده، برق را از تابلو قطع نموده و پس از قراردادن فیوزهای مدار قدرت پمپ، مجدداً برق را وصل نمایید.

باید توجه داشت که کلید پمپ روی حالت خاموش و پمپ نیز هواگیری شده باشد. پمپ را برای یک لحظه روشن و دور و جهت آن را کنترل نمایید.

 دیگ بخار چگونه کار میکند - یادمان باشد که این اجزای دیگ بخار است که دیگ بخار را بوجود اوده است پس، از کیفیت این محصولات حتما مطلع باشید ، شرکت تخصصی خدمات و تجهیزات اندازه گیری متروتیک در این امر قدم برداشته و لوازم مورد نیاز شما را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین تخفیفات خدمت شما ارائه میدهد .

اجزای تشکیل دهنده دیگ بخار بویلر صنعتی

با توجه به اینکه بویلر های صنعتی دارای انواع مختلفی مانند  واتر تیوب و فایر تیوب  عمودی و افقی در این مقاله اجزای دیگ بخار را  را مورد بررسی قرار می دهیم. شیر اطمینان شیر فشارشکن یا شیر اطمینان از فشار بیش از حد مجاز بویلر جلوگیری می کند. این قطعه یکی از آخرین اجزای دیگ بخار است که بصورت مکانیکی بویلر را در برابر فشار های بیش از حد مجاز محافظت می کند. شیر  اطمینان یکی از تجهیزات مهم بویلر است که باید کل جریان تولید شده را کاهش دهد.

تله بخار: یکی از اجزای دیگ بخار که بصورت خودکار جداسازی چگالش (آب مقطر ناشی از دفع گرمای نهان بخار) موجود در بویلر صنعتی و مقدار هوای موجود در خطوط بخار را انجام می دهد. این عمل باید بدون اتلاف مقدار بخار خروجی باشد. در ورودی تله بخار باید یک صافی نیز نصب شود تا از ورود رسوب و .. به تله بخار جلوگیری شود.  اما سوال اینجاست که اگر چگالش از خطوط بخار جدا نشود چه اتفاقی برای دیگ بخار رخ می دهد؟

وجود چگالش باعث می شود آب به صورت ضربه ای به لوله ها اصابت کند و درنتیجه لوله شکسته می شود. وجود آب در بخار باعث پایین آمدن دمای بخار می شود  و عملا بویلر صنعتی از کار می افتد. لوازم و تجهیزاتی از دیگ بخار که نیاز به رفع چگالش دارند عبارتنداز: انتهای لوله های بالا رونده بخار، سرشاخه های اصلی بخار و مبدل های حرارتی است.

دیگ بخار چگونه کار میکند - بویلر یا دیگ بخار یک وظیفه ی بخصوص در انجام کار در موتور خانه به عهده داره ، این دستگاه، حرارتی که به آن وارد میشود را تبدیل به آب گرم می کند و در سرتاسر موتورخانه که نیاز پیدا میشود پمپاژ میکند .

بویلر یا دیگ بخار چیست؟

بویلر، مجموعه‌ای از لوله‌ها است که در آن به آب و یا سایر سیالات گرما داده می‌شود و در نهایت بخار یا بخار آب تولید می‌شود. این فرایند نیاز به انرژی و حرارت دارد که این حرارت می‌تواند از طریق احتراق سوخت‌ها، انرژی برق و یا انرژی هسته‌ای تامین شود. همچنین بویلر یکی از اجزای اصلی نیروگاه بخار است و در کنار توربین، پمپ و سایر توربوماشین‌ها، نقش اساسی را برای تولید توان در نیروگاه ایفا می‌کند.

به صورت کلی می‌توان گفت که یک سیستم بویلر از سه بخش تشکیل شده است:

 • بخش اول، سیستم آب تغذیه را نشان می‌دهد.
 • بخش دوم سیستم بخار
 • بخش سوم نیز سیستم سوخت است.

به صورت جزئی‌تر می‌توان اجزای اصلی سیستم بویلر را شامل، «گرم کننده آب تغذیه» (Feedwater Heater)، «دی اریتر» (Deaerator)، «پمپ تغذیه» (Feed Pump)، «اکونومایزر» (Economizer)، «سوپرهیتر» (Superheater) و «کندانسور» (Condenser) دانست. شکل زیر به صورت کلی و در حالت عمومی، شیوه قرار گرفتن اجزای مختلف یک مجموعه دیگ بخار را به تصویر کشیده است. یکی از اجزای مختلف یک بویلر، «مخزن زیر آب» (Blowdown Tank) است. شیر این مخزن، توسط اپراتور بویلر باز می‌شود و مقداری از آب پر از املاح از انتهای بویلر تخلیه می‌شود. در واقع هدف از اینکار این است که درصد املاح موجود در آب درون بویلر به اندازه‌ای که بویلر بر اساس آن طراحی شده، تنظیم شود تا وقتی تبخیر آب صورت می‌گیرد این املاح در بویلر ته نشین و باعث خرابی قسمت‌های مختلف آن نشود. در نهایت مقدار آب کاهش یافته توسط مخزن زیر آب، توسط آب ورودی که املاح کمتری دارد، تامین ‌گردد. علاوه بر مواردی که در بالا بیان شد، تعداد زیادی از کنترل‌ کننده‌ها در مسیر جریان دیگ بخار حضور دارند که وظیفه نمایش جریان آب و بخار، جریان سوخت و درصد ترکیب شیمیایی سوخت و هوا را بر عهده دارند. توجه شود که سیستم آب تغذیه از دو منبع تشکیل شده است. این دو منبع، آب را به سمت دیگ بخار هدایت می‌کنند تا به بخار تبدیل شود.

دیگ بخار چگونه کار میکند - دیگ بخار چیست و چگونه میتوان آنرا تهیه کرد ، این محصول کاربرد های مختلفی دارد که در ادامه توضیحاتی داده شده است .اما چگونه این دستگاه را تهیه کنیم ؟ شرکت تخصصی خدمات و تجهیزات اندازه گیری متروتیک با سابقه ی درخشان خود آماده ی ارسال محصولات برای مشتریان خود می باشد و شما میتوانید با تخفیف فوق العاده آن را سفارش دهید .

دیگ بخار چیست ؟

دیگ بخار یا همان بویلر صنعتی محفظه ایست استوانه ای شکل به صورت عمودی یا افقی که با یک راه‌اندازی ساده، آب و گرما را برای تولید بخار تحت فشار ترکیب کرده و به راحتی برای گرم کردن داخل ساختمان، موتورهای تأمین انرژی و مصارف دیگر به کار می‌رود. دیگ‌ بخار انواع مختلفی دارد و هر کدام به منظور خاصی استفاده می‌شود. در سیستم‌های گرمایشی مرکزی از دیگ‌ بخار برای گرم کردن آب یا هوا و یا گرم کردن خانه یا ساختمان استفاده می‌کنند.

در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 30% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.