مبدل حرارتی موتورخانه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی

مبدل حرارتی موتورخانه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی

مبدل حرارتی موتورخانه: مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع مبدل حرارتی موتورخانه را با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 30% تخفیف ویژه در بازار ایران و جهان در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات مبدل حرارتی آب و روغن- مبدل حرارتی استخر- محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی- مبدل حرارتی پکیج- قیمت مبدل حرارتی استیل- قیمت مبدل حرارتی پکیج- کاتالوگ مبدل حرارتی استخر که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.

مبدل حرارتی موتورخانه: مشهد بخار هم اکنون با بیش از 50 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار –بویلر روغن داغ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع مبدل حرارتی آب و روغن- مبدل حرارتی استخر- محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی- مبدل حرارتی پکیج- قیمت مبدل حرارتی استیل- قیمت مبدل حرارتی پکیج- کاتالوگ مبدل حرارتی استخر خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع مبدل حرارتی موتورخانه باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

مبدل حرارتی موتورخانه- مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع مبدل حرارتی موتورخانه در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد مبدل حرارتی آب و روغن- مبدل حرارتی استخر- محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی- مبدل حرارتی پکیج- قیمت مبدل حرارتی استیل- قیمت مبدل حرارتی پکیج- کاتالوگ مبدل حرارتی استخر با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 50 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از مبدل حرارتی موتورخانه را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد. 

مبدل حرارتی موتورخانه طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار با بیش از 50 سال سابقه درخشان و همچنین 30% تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد جهت هرگونه مشاوره قبل خرید مبدل حرارتی موتورخانه لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار در تماس باشید.

مبدل حرارتی به عنوان یکی از اجزای تاسیسات گرمایشی و موتورخانه ساختمان، به صورت پیوسته آب گرم مصرفی ساختمان را تامین می کند، که در مقاله نحوه نصب مبدل حرارتی جزئیات و نکات نصب و راه اندازی این وسیله عنوان شده است.

قسمت های مختلف مبدل حرارتی موتورخانه

مبدل های حرارتی در تاسیسات و موتورخانه ساختمان به منظور انتقال حرارتی بین دو سیال که عموماً آب گرم یا بخار آب با آب سرد است و تامین آب گرم مورد نیاز ساکنین به کار می روند.

مبدل حرارتی موتورخانه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی

شکل 1 نمونه ای از یک مبدل حرارتی صفحه ای موتورخانه در ابعاد بزرگ

مبدل حرارتی صفحه ­ای معمولاً از تعداد زیادی صفحات فولادی ضد زنگ که به صورت چیندار درآمده اند، تشکیل شده است. واشرهای پلیمری این صفحات را از هم جدا می کنند و مجموعه صفحات در داخل یک قاب فولادی قرار می گیرند.

مبدل حرارتی صفحه ای موتورخانه از اجزای اصلی زیر تشکیل شده است:

  • قاب
  • صفحات
  • واشرها

در واقع، صفحات که سطوح تبادل حرارتی محسوب می شوند، بین دو صفحه­ ی فولادی با استفاده از پیچ و مهره محکم شده اند. استفاده از مبدل های حرارتی به جای منابع آب گرم دو جداره یا کویل دار با نظرات مختلفی همراه است. برای آشنایی با منبع دو جداره و منبع کویلی، می توانید به مقالات منبع دوجداره آب گرم و منبع کویلی آب گرم مراجعه فرمایید.

طرز کار مبدل حرارتی صفحه ای

طرز کار مبدل حرارتی صفحه ای موتورخانه به این صورت است، که سیال گرم و سرد در جهات مخالف هم به شبکه­­ مجاری مبدل وارد می­ شوند. قرار گیری صفحات سیال سرد و گرم به صورت یک در میان در کنار هم باعث می شود که تبادل حرارتی بین دو سیال انجام شود. در دو صفحه­ مجاور هم، مسیر جریان سیال سرد و گرم در جهات مخالف از کنار یکدیگر رد می شوند.

مبدل حرارتی موتورخانه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی

شکل 2 جریان سرد و گرم در مبدل حرارتی صفحه ای موتورخانه

نمونه­ مسیر جریان در مبدل حرارتی صفحه ای در شکل زیر مشاهده می شود. قسمت دایره واری واشر بر روی هر صفحه، مانع ورود سیال به آن صفحه شده و سبب هدایت شدن آن به دهانه­ بعدی می شود. این در حالیست که بخش دیگر واشر سیال را به طرف صفحه هدایت می کند.

مبدل حرارتی موتورخانه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی

شکل 3 مسیرهای جریان سیال در مبدل حرارتی صفحه ای موتورخانه

نکته:

  • باریک بودن مجاری مبدل حرارتی صفحه ای باعث در تماس بودن عمده­ ی حجم سیال با صفحات می شود.
  • چینداری صفحات مبدل حرارتی سبب افزایش آشفتگی جریان آب می شود، که به تبع آن انتقال حرارت بین صفحات افزایش می یابد.

با توجه به نحوه کار مبدل حرارتی صفحه ای و بر اساس اینکه واشر بندی هر سیال به طور جداگانه انجام می شود و فضای مابین واشرها که به فضای بیرون یا اتمسفر راه دارد، دو سیال با هم مخلوط نمی شوند. مبدل حرارتی صفحه ای این قابلیت را دارد که در هنگام کار به نحوی اختلاف دمای بین ورودی یک سیال و خروجی سیال دیگر را در حد کمتر از ۱ درجه سانتی گراد نگه دارد.

همین ویژگی باعث می شود که توجه زیادی به این مبدل ها در کاربردهای بهبود و بازیابی حرارتی تجهیزات گرمایشی شود. در هنگام استفاده از مبدل حرارتی صفحه ­ای بایستی از تغییرات ناگهانی در فشار کارکرد پرهیز کرد. اگر به دلیل عواملی همچون اثر چکش آبی، بسته شدن ناگهانی یک شیر و ... امکان بوجود آمدن تغییرات ناگهانی فشار در سیستم هست، باید احتیاط بیشتری کرد.

بی توجهی به این نکته ممکن است ترکیدن یکی از واشرها و سپس نشتی در سیستم را بدنبال داشته باشد. توصیه می شود که از تغییرات فشار از حدود ۷ کیلو پاسکال بر دقیقه فراتر نرود. همچنین تغییرات دمایی به زیر ۱۰ درجه سانتی­گراد بر دقیقه محدود شود. برای کنترل این شرایط می توان از تجهیزاتی همچون دمپر و شیرهای تخلیه استفاده کرد.

مبدل حرارتی موتورخانه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی

شکل 4 ساختار شماتیک مبدل حرارتی صفحه ای موتورخانه

توصیه های استفاده از مبدل حرارتی صفحه ای موتورخانه

با توجه به فاصله بسیار کوچک بین صفحات در یک مبدل حرارتی صفحه ای که با هدف افزایش انتقال حرارت اینگونه طراحی شده اند، احتمال گیر کردن ذراتی با ابعاد بزرگتر از 0.5 میلی متر در این فضا زیاد است. در نتیجه باید با استفاده از صافی ها از ورود این ذرات به داخل جریان مبدل جلوگیری کرد.

این نکته مخصوصاً در شرایطی که مخازن باز به کار می رود و امکان بیشتری از وجود ذرات بزرگ­تر هست، اهمیت افزون تری می یابد. افزایش سرعت جریان سیال می­ تواند به عبور ذرات و جلوگیری از ته ­نشین شدن آنها کمک کند. در صورتیکه دمای سیال در یک مبدل حرارتی صفحه ای از 60 درجه­ ی سانتی­گراد بیشتر می شود یا سیال به کار رفته اثرات خورندگی بر جداره ها بر جای می گذارد. توصیه می شود که جهت احتیاط و برای جلوگیری از تماس آب گرم و یا خورنده با جداره ها، از یک صفحه­ ی پوششی استفاده به عمل آید.

مبدل حرارتی موتورخانه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی

شکل 5 مبدل حرارتی صفحه ای بکار رفته در سیستم تاسیسات و ارتباط آن با سایر اجزا

جلوگیری از نشتی در مبدل حرارتی صفحه ای به طور کلی آسان تر از ترمیم آن است. سفت بستن واشرها گامی مهم در این راستا است. نکته ­ای که باید به آن توجه داشت این است که جهت مشخص کردن میزان و مقدار سفت بستن مبدل­ های حرارتی صفحه ای واشردار گشتاور مورد نیاز بکار نمی رود و از ابعاد مجموعه استفاده می شود.

به عبارت دیگر، شرکت سازنده یک طول مشخص را برای مجموعه­ ی صفحات با توجه به محصول و تعداد صفحات مشخص می کند که میزان سفت بستن سیستم باید با توجه به آن صورت گیرد.

سرویس مبدل حرارتی صفحه ای

در صورت عدم بهره برداری از مبدل حرارتی یعنی اگر مبدل حرارتی در حال کار نباشد و یا قرارگیری آن در معرض دماهای زیر صفر، چنانچه درون سیستم آب وجود دارد، باید مبدل را به طور کامل خشک کرد. زیرا در چنین شرایطی امکان یخ زدن و تغییر شکل صفحات آن وجود دارد.

نکته:

  • جهت بازبینی، تمیز کردن و سرویس مبدل حرارتی صفحه ای، دستگاه را باید خاموش کرد و دمای آن را به زیر ۴۰ درجه ­ی سانتیگراد رساند.
  • باید از تمیز بودن مبدل حرارتی اطمینان حاصل کرد، چرا که وجود ذرات آلودگی یا رسوب در داخل مبدل باعث کم شدن جریان سیال، افت بازدهی مبدل و کاهش عمر آن می شود.
  • چنانچه بر اثر آسیب جدی، یک صفحه احتیاج به تعویض داشته باشد، معمولاً عوض کردن صفحات مجاور آن نیز لازم است.

مبدل حرارتی موتورخانه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی

شکل 6 نمونه هایی از مبدل حرارتی صفحه ای در ابعاد مختلف

  • توصیه می­ شود که برای جلوگیری از نشتی مبدل حرارتی، در صورت نیاز سفت کاری اتصالات مجموعه سالی یک بار انجام شود.
  • همچنین همزمان با آن جهت بررسی هرگونه آسیب احتمالی یا خوردگی (در محیط های شیمیایی) بازبینی اتصالات و قاب انجام شود.

مبدل حرارتی موتورخانه- در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – مبدل حرارتی موتورخانه– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 30% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – مبدل حرارتی موتورخانه– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.