دیگ آب گرم کیفیت تضمینی ارزانترین قیمت

در این مقاله در مورد موضوعاتی مانند 1- دیگ آب گرم مصرفی انواع دیگ آب گرم 2- لیست قیمت دیگ فولادی آب گرم 3- دیگ آب گرم موتورخانه 4- دیگ آبگرم مستقیم 5- مشخصات فنی دیگ آب گرم فولادی شرح مختصری ارائه می نماییم. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 – 09371889859 تماس گرفته و از مشاوره فنی رایگان بهرمند شوید.

دیگه بخار چیست ؟طرز کار دیگ بخار و کاربرد دیگه بخار

در این مقاله تصمیم داریم در مورد موضوعاتی از جمله 1- دیگه بخار چیست ؟ 2—طرز کار دیگ بخار به چه صورتی می باشد 3- کاربرد دیگ بخار در صنایع مختلف توضیحاتی را برای خواننده گرامی مطرخ نماییم

قیمت انواع دیگ بخار|اجزای دیگ بخار|اصول دیگ بخار|دیگ بخار صنعتی

در این مقاله تصمیم گرفتیم در مورد موضوعاتی که بیشتر در جستجوهای گوگل پیرامون دیگ بخار صورت می گیرد توضیحاتی را ارائه نمایید

دستگاه های آبگرم مصرفی

این مخزن یک آبگرمکن غیر مستقیم است ، به این معنی که یک واسطه انتقال حرارت در تماس مستقیم با سطح گرم کننده انرژی حرارتی را دریافت کرده ، به آب گرم مصرفی منتقل می کند.

بویلر فایرتیوب

در بویلر فایر تیوب گاز داغ یا همان دود حاصل از احتراقِ مشعل در پاسهای مختلفی از داخل سری لوله های درون دیگ عبور می کنند. در اطراف این لوله ها مخزنی قرار دارد که در آن آب است و این آب اطراف لوله ها را احاطه کرده است

انواع دیگ های آبگرم

دیگ آب گرم در حالت کلی از نظر جنس به دو دسته ی زیر تقسیم می شود: دیگ های آبگرم فولادی - دیگ های آبگرم چدنی این دسته بندی از رایج ترین تقسیم بندی های دیگ های آبگرم می باشد.

نصب و راه اندازی بویلرهای روغن داغ

ابعاد محل نصب دیگ بایستی با در نظرگرفتن ابعاد دیگ بخار در حالت درهای باز و نیز تجهیزات مرتبط با آن، همانند دستگاه های سختی گیر، هوازدا، منبع تغذیه آب، کلکتور، شیرها و موارد مشابه ، طراحی و لحاظ گردند.

مزایای روغن داغ نسبت به بخار

برابر بررسی ها ی صورت گرفته مشخص گردیده است که سیستم گرمایشی روغن داغ (دیگ روغن داغ)نسبت به بخار مزایای ذیل را در بر دارد:

کاربرد دیگ روغن داغ در صنعت لاستیک سازی

لاستیک به عنوان ماده ای که دارای خاصیت کشسانی (الاستیک) است تعریف می شود. به طوری که مهمترین خاصیت آن کش آمدن محسوب می شود به طوری که گاهی تا 60 برابر طول اولیه خود کش می آید.

کاربرد دیگ روغن داغ در خط تولید چیپس

جهت تولید چیپس به صورت مکانیزه و کاملا مدرن سیستم های زیر بکار گرفته می شوند:سیستم کنترل قدرتمند در جهت ارتقاء ایمنی در حین کار تابلو برق اپراتوری مجهز به PLC و صفحه نمایش لمسی (HMI)

کاربرد دیگ روغن داغ در خط تولید ایزوگام

مقدمه ای بر ایزوگام و انواع ایزوگام – عایق بندی رطوبتی ساختمان‌ها که تا چهل سال گذشته به صورت سنتی، با آسفالت و قیر گونی انجام می‌گرفت با پیدایش عایق‌های رطوبتی و مزیت‌های این نوع عایق‌ها به تدریج جای خود را به این عایق‌ها دادند.

کاربرد دیگ روغن داغ در تولید کیسه پلی پروپیلن

مراحل تولید کیسه پلی پروپیلن این محصول در چهار مرحله اصلی تولید و به بازار عرضه می شود. این مراحل عبارتند از: مرحله ریسندگی مرحله بافندگی مرحله چاپ، برش و دوخت بسته بندی

روغن های انتقال حرارت

وظیفه اصلی یک روغن انتقال حرارت ، انتقال حرارت از یک منبع گرمایی به یک مصرف کننده است.یک روغن انتقال حرارت همانند روغن های دیگر ، بستگی به نوع مصرف و دمای کار کرد می تواند از روغن های پایه مختلفی ساخته شود.

راه اندازی دیگ روغن داغ

بهره برداری و راه اندازی نتیجه کار مشترک تیمی شرکت بهره بردار ( خریدار ) ، شرکت سازنده و اپراتور شرکت بهره بردار می باشد و در صورتی که هر یک از اعضای تیم وظایف و تعهدات خود را درست به سرانجام نرسانند بهره برداری از محصول میسر نخواهد بود یا توام با مشکلاتی خواهد بود . لذا در ادامه وظایف و تعهدات هر یک از اعضاء به تفکیک ارائه میگردد .

دیگ روغن داغ چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟

دیگ روغن داغ به تجهیزاتی گفته می شود که برای گرمایش روغن های مخصوص حرارتی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . این نوع بویلر ها در صنعت جهت انتقال حرارت های غیر مستقیم در فرآیندهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

دیگ روغن داغ چیست

دیگ روغن داغ یا بویلر روغن داغ (Hot Oil Boiler) یا هیتر روغن داغ (Thermal Oil Heater) دستگاهی است که جهت انتقال حرارت بین سیال گرما گیرنده (روغن مخصوص حرارتی) و سیال گرما دهنده (گازهای داغ حاصل از احتراق مشعل) به کارمیرود.

پمپ روغن داغ

پمپ روغن داغ، سانتریفیوژ بوده و معمولا برای جابجایی و سیرکوله کردن روغن داغ یا آب با دمای بالا کاربرد دارند. توانایی پمپاژ روغن سینتتیک تا دمای 350 درجه سانتی گراد و سیرکوله آب تا دمای 180 درجه سانتی گراد از جمله خصوصیات این محصولات می باشد.

بویلر روغن داغ

بویلر روغن داغ (دیگ روغن داغ)دستگاهی است که انتقال حرارت بوسیله روغن را انجام می دهد.زمانی که در پروژه به دمای باالیی نیاز داریم و درحالی که بویلر آبگرم تا دمای 90 درجه و بویلر بخار تا دمای 200 درجه را تولید می کند و این دو دستگاه قادر به تامین دمای مورد نظر نباشند

برتری های سیستم با روغن داغ در صنعت

اولین موردی که در اینجا مورد بررسی قرار می گیرد مقایسه ای بین فشار کار سیستم ها می باشد .در مدار بخار فشار بخار اشباع بسته به رنج دمایی مورد نظر می باشد،لذا حداقل فشار کار باید ازفشار اتمسفریک بالاتر باشد.

ایمنی و خطرات دیگ روغن داغ

ایمنی در محیط کار از اولویت های اولیه و غیر قابل انکار می باشد که در کلیه زمینه ها باید به آن توجه نمود. دربویلرهای روغنداغ به دلیل دمای بالای روغن بحث ایمنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است

اهمیت ایمنی در دیگ روغن داغ

مبحث ایمنی در بویلر و دیگ روغنداغ (روغن داغ) از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چرا که کوچکترین اشتباه و کوتاهی در این زمینه سبب بروز تلفات مالی و جانی برای کارفرما خواهد شد.

نصب و راه اندازی بویلرهای بخار و روغن داغ

ابعاد محل نصب دیگ بایستی با در نظرگرفتن ابعاد دیگ بخار در حالت درهای باز و نیز تجهیزات مرتبط با آن، همانند دستگاه های سختی گیر، هوازدا، منبع تغذیه آب، کلکتور، شیرها و موارد مشابه ، طراحی و لحاظ گردند.

نصب شیرآلات وتجهیزات روی لوله بخار وکندانس

در صورتی که نیاز به کاهش قطر لوله افقی بخار است از به کار بردن تبدیل هم مرکز خودداری شود خصوصاً در سیستم‌هایی که شیب لوله بخار در جهت حرکت بخار است. باید توجه کرد که استفاده از تبدیل به نحوی باشد که شیب قسمت زیرین لوله به طور یکنواخت باقی بماند.

نحوه انتخاب فلاش تانک بخار

از یک سیستم بخار (دیگ بخار) lb/h)3000)آب کندانس در فشار psi)80) تولید میشود فشار بخار فلاش تانک بخار را psi)5)درنظر میگیریم مدل دستگاه را به اینصورت از کاتالوگ انتخاب می کنیم.

منبع آب تغذیه دیگ بخار

منبع آب باید تا حد ممکن به پمپ آب نزدیک بوده و اتصالات لوله ای نیز حتی المقدر مستقیم باشند.مخزن آب بایستی بالاتر از پمپ قرار داشته ولوله خروج آب به پمپ بالاتر از کف مخزن باشد.

لوله کشی عبور بخار آب

بطور متعارف، اندازه لوله های بخار باید طوری طراحی شود که سرعت عبور بخار از آنها بین 25 تا35 متر در ثانیه باشد ولی اگر سیستم لوله کشی دارای اتصالات زیاد و مسیری طولانی است قطر لوله ها باید به نحوی در نظر گرفته شود

کاربرد دیگ بخار در خط تولید لواشک و مشتقات خرما

جدا نمودن قسمت های زائد توسط صافی های مخصوصی انجام می گیرد که اندازه قطر سوراخهای آن با توجه به نوع میوه بین0.5 تا 1 میلی متر متغیر بوده و پوره بدست آمده از صافی ها باید فاقد بقایای پوست ،دانه و بافت درشت باشد .

قطر دودکش در بویلر

دودکش ها علاوه بر وظیفه انتقال محصولات احتراق به محیط بیرون از موتور خانه، نقش مهمی در بهینه سازی مصرف سوخت دارند. در بویلرهای فایر تیوب، دودکش یا در پشت دیگ (دیگ روغن داغ،دیگ بخار ،دیگ آبگرم) قرار دارد

فلاش تانک بخار

وقتی آب کندانس یا آب دیگ بخار در فشار پایین تری قرار بگیرد قسمتی از آن به بخار تبدیل میشود که به آن اصطلاحاً بخار فلاش می‌گویند . این بخار در اثر ریختن آب کندانس با فشار بالا در یک مخزن کوچک بنام فلاش تانک ایجاد می‌شود

شیب بندی لوله‌های دیگ بخار

مقدار کندانس به وجود آمده در لوله‌های بخار باید با شیبب مناسب (‌40 میلیمتر در هر 10متر) به نقاطی مشخص هدایت شوند تا امکان تخلیه آن فراهم گردد. شیب لوله‌ها میتواند به سمت مصرف کننده‌ها یا موتورخانه باشد، در صورتیکه شیب به طرف مصرف کننده باشد

شناخت دی اریتور دیگ بخار

دی اریتور (Deaerator) دستگاهی است برای حذف اکسیژن آب و پیش گرمایش آب برای ورود به بویلر.اکسیژن دلیل اصلی خوردگی در خطوط تغذیه ، منابع ذخیره آب داغ ، بویلر و پمپ ها می باشد در حالی که اگر این آب علاوه بر اکسیژن دارای کربن دی اکسید نیز باشد

شرح کلی دیگ بخار

نوعی از دیگ های بخارPackaged boiler و لوله آتشین Fire Tube هستند. دیگ بخار شامل سه مرحله عبور گاز (گاز گرم حاصل از اشتعال سوخت) است.مرحله نخست از قسمت جلو کوره تا انتهای آن است و طوری ساخته شده که در مقابل گرمای حاصله از احتراق و سوخت و جذب حرارت از بدنه کوره و انقباض حاصله از آن مقاومت می کند

شرایط آب مصرفی دیگ بخار و آبگرم

آب طبیعی یا خام برای تغذیه دیگ آبگرم و بخار مناسب نیست مگر بطور صحیح تصفیه شده و سختی آن گرفته شود. و با افزودن مواد شیمیایی احیا کننده از خاصیت اکسید کنندگی آن جلوگیری شود.

سیستم‌های نشان دهنده (آب نماها‌)

آب نماها، عبارتند از شیشه‌های استوانه‌ای نصب شده بین سطح مشترک آب و بخار که جهت نمایش سطح آب داخل دیگ بخار کاربرد دارند.آب نماها قادر هستند موقعیت سطح آب را در مراحل زیر نشان دهند:

سوخت رسانی دیگ بخار (steam pot)

تعبیه شیر به منظور امکان قطع سریع سیستم هدایت سوخت در هنگام آتش سوزی الزامی است.در مسیر رفت سوخت از مخزن به پمپ باید یک شیر ک طرفه تعبیه گردد.

روش خاموش کردن دیگ بخار

جهت خاموش نمودن دیگ بخار برای مدتی معین و حداکثر تا یک شیفت کاری می توان به یکی از دو طریقه زیر عمل نمود:1-شیر خروجی بخار دیگ را بسته و مشعل و پمپ تغذیه را روی حالت خودکار بگذارید.

راهنمای کلی خرید دیگ های بخار

هنگام انتخاب دیگ های بخار فایرتیوپ زیرعلاوه بر ظرفیت وفشارکار دیگ موارد مهم دیگری مانند نوع سوخت ومشعل، تعداد پاسهای محفظه احتراق، وت بک یا درای بک بودن دیگ را نیز باید مورد توجه قرار دهید.

دیگ های بخار (بویلرها) چگونه کار می کنند؟

انواع مختلف بویلر (Boiler) ( دیگ بخار ) در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند که بیشتر آنها دارای ساختمان و طراحی اصلی یکسان است و طراحی دیگ های بخار در صنعت بسته به نیاز فنی و الزامات و استانداردهای مورد نیاز به نحوی انجام می گیرد

دسته بندی انواع دیگ بخار

دیگ های بخار به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می شوند:1. بویلرهای فایر تیوب بخار 2. بویلر های واتر تیوب بخار این دسته بندی به عنوان رایج ترین دسته بندی بویلر های بخار مورد قبول واقع شده است

دستگاه سختی گیر

دستگاه شامل یک استوانه فلزی است که در داخل آن مواد موثر در سختی زدایی (رزین های تبادل یونی) قرار گرفته است. رزینهای مزبور، کلسیم و منیزیم را با سدیم تعویض کرده و آب سخت را به آب نرم تبدیل می کند.

توصیه های لازم در بهره برداری از واحدهای مغناطیسی

اگر میزان آهن موجود در آب از 5 میلگرم در لیتر تجاوز نماید باید نسبت به حذف آن قبل از عبور دادن آب از حوضه مغناطیسی اقدام نمود تا یونهای آهن به قطبهای مغناطیسی بچسبد و مانع عبور جریان گردند.

تصفیه مغناطیسی آبهای صنعتی

املاح کلیسیم و منیزیم مخصوصاً بصورت کربنات مهمترین عوامل ایجاد در رسوب آب در جدار تأسیسات حرارتی هستند، بدین معنی که وقتی آبی را گرم نماییم تبلور میکروسکوپی املاح کم محلولی که به حال اشباع رسیده اند باعث پیدا شدن رسوب خواهد شد

تجهیزات موتورخانه دیگ بخار

دیگ بخار در ظرفیت های مختلف و با فشارهای مختلف ساخته می شوند، سوخت آن ها گاز طبیعی ،گازوئیل و یا مازوت می باشد و بعضی دو سوخته هستند( گاز و سوخت مایع) رایج ترین دیگ بخار در ایران با فشار کار 10 بار (150 Psi) می باشد و ابعاد و مشخصات آن ها در ظرفیت های مختلف ، متفاوت می باشد.

تجهیزات کمکی دیگ های بخار

کنترل کننده مدوله فشار: این دستگاه فشارهای گوناگون دیگ بخار را اندازه گیری می کند. تغییر حالات فشار انبساطی یا انقباضی باعث حرکت عقربه روی سیم پیچ پتانسیومتری می گردد. و در وضعیت های مختلف بر حسب نیاز دیگ و شعله ضروری هوا لازم و سوخت ضروری را جهت احتراق مشعل تعبیه می کند.

تاریخچه دیگ بخار (بویلر)

امروزه از دیگ های بخار (بویلر بخار) در صنایع غذایی ، سیستمهای گرمایشی و نیروگاهها استفاده میگردد و آنچه مشخص میباشد این است که استفاده از دیگ های بخار از اوایلقرن هجدهم میلادی با پیدایش ماشین های بخار در صنعت رایج گردیده است

بویلر بازیافت حرارت

بویلر بازیافت حرارت تجهیز اصلی بازیابی حرارت در یک سیکل ترکیبی یا نیروگاه تولید همزمان به شمار می رود. در بیشتر نیروگاه ها، بویلر بازیاب از حرارت گازهای خروجی از توربین گاز برای تولید بخار با فشار و دمای بالا استفاده می کنند.

بررسی و رفع عیوب دیگ بخار

عیوبی که ممکن است در سیستم کار با دیگ بخار بوجود آید:‌دیگ بخار آبگیری نمی کند-مشعل شروع به کار نمی کند - موتور مشعل و دمنده کار می کنند وی شعله ایجاد نمی شود

انواع دیگ های بخار و طبقه بندی آنها

دیگ بخار به مخزن تحت فشار بسته ای اطلاق می شود که در داخل آن سیالی برای استفاده در خارج از آن گرما می بیند. این گرما توسط احتراق سوخت (جامد، مایع، گاز) یا توسط انرژی هسته ای یا برق تولید می شود.

اصول کار مشعل

مشعل AW مشعل مایع سوز افقی چرخشی با سوخت پاش گردان است. که محور آن بوسیله تسمه متحرک می شود و در انتهای محور پروانه هوادهی و پودر کننده سوخت قرار گرفته است.

استفاده از ورق های فولادی در ساخت مبدل حرارتی

ورق های فولادی در دسته ورق هایی که برای ساخت اجزای تحت فشار مخازن مورد استفاده قرار می گیرند، هستند و باید ویژگی های ذکر شده در کد ASME بخش II را داشته باشند.