دیگ آب گرم موتورخانه | 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دیگ آب گرم موتورخانه | 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دیگ آب گرم موتورخانه : مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع دیگ آب گرم موتورخانه را با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 30% تخفیف ویژه در بازار ایران و جهان در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات دیگ موتورخانه چیست- دیگ آب گرم چیست؟- اجزای دیگ آب گرم- انواع دیگ موتورخانه- دیگ آب گرم مصرفی- دیگ فولادی چیست- دیگ آبگرم مستقیم- دیگ اب گرم برقی که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.

دیگ آب گرم موتورخانه : مشهد بخار هم اکنون با بیش از 50 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع دیگ موتورخانه چیست- دیگ آب گرم چیست؟- اجزای دیگ آب گرم- انواع دیگ موتورخانه- دیگ آب گرم مصرفی- دیگ فولادی چیست- دیگ آبگرم مستقیم- دیگ اب گرم برقی خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع دیگ آب گرم موتورخانه  باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

دیگ آب گرم موتورخانه - مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع دیگ آب گرم موتورخانه در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگ موتورخانه چیست- دیگ آب گرم چیست؟- اجزای دیگ آب گرم- انواع دیگ موتورخانه- دیگ آب گرم مصرفی- دیگ فولادی چیست- دیگ آبگرم مستقیم- دیگ اب گرم برقی با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 50 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از دیگ آب گرم موتورخانه را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد. 

دیگ آب گرم موتورخانه طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار با بیش از 50 سال سابقه درخشان و همچنین 30% تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد جهت هرگونه مشاوره قبل خرید لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار در تماس باشید.

در موتورخانه و سیستم های حرارت مرکزی یک تجهیز مهم وجود دارد که آن را با نام دیگ آب گرم موتورخانه یا بویلر می شناسند. این سیستم علاوه بر اینکه در موتور خانه های خانگی کاربرد دارد، در صنایع مختلف هم مورد استفاده قرار می گیرد. در پایین این به انواع دیگ بخار و بویلرها و نحوه کارکرد آنها اشاره می کنیم.

دیگ آب گرم موتورخانهبه دستگاهی گفته می شود که قادر است، انرژی حرارتی حاصل  از احتراق سوخت مشعل را به داخل خود منتقل کرده و در اثر این کار آب گرم ایجاد شده توسط یک پمپ مخصوص به گردش در می آید. در اثر این گردش آب گرم بخشی از انرژی خود را از دست می دهد و سرد می شود و دو باره برای گرم شدن به داخل دیگ یا بویلر باز می گردد و فرایند به همین شکل پی در پی تکرار می شود

شاید مهم‌ترین و عمومی‌ترین کاربرد دیگ آب گرم موتورخانه ، مصرف آن در سیستم گرمایشی، و تأمین گرمایش محیط داخلی ساختمان‌ها باشد. روش کار دیگ آب گرم به این صورت است که در این سیستم‌های حرارت مرکزی با آب گرم، گرمایی که مشعل تولید می‌کند به داخل دیگ منتقل می‌شود.

آب گرم شده و به‌وسیله یک پمپ جریانی و سیستم لوله‌کشی در سیستم‌های گرمایشی مثل رادیاتور، یونیت هیتر، و فن کویل جریان می‌یابد و در اثر عبور آب گرم از این وسایل، گرمای آب به کمک مکانیزم‌های مختلفی مثل تابشی، یا جابه‌جایی، به هوای اتاق منتقل می‌گردد. علاوه بر سیستم گرمایش محیط، از بویلر آب داغ و دیگ آب گرم موتورخانه در انواع صنایع و حتی در نیروگاه‌ها هم استفاده می‌شود.

دیگ آب گرم موتورخانهیک مخزن تحت فشار (Pressure Vessel) است که آب را گرم (یا تبدیل به بخار) می‌کند. طبقه‌بندی دیگ‌ها به روش‌های مختلفی صورت می‌گیرد. ولی معمولاً بر اساس جنس انواع دیگ صورت می‌گیرد و ما بر این اساس مباحث را دنبال خواهیم کرد. شناخت دیگ ها ما را در تعمیرات و نگهداری موتورخانه کمک می کند. علاوه بر این انواع بویلر ها را بر اساس فشار کاری (کم فشار، میان فشار، پر فشار)، دمای کاری (دما پایین، دما متوسط و دما بالا)، نوع سوخت (گازسوز، گازوئیل‌سوز، مازوت‌سوز، چندگانه‌سوز )، نوع سیال عامل (بخار، آب داغ، آب گرم، روغن) و تعداد مسیرهایی که دود طول دیگ را طی می‌کند (دو، سه و چهار پاس) نیز دسته بندی می‌کنند که به اختصار به شرح آنها می‌پردازیم:

استانداردهای ASME و NFPA در ارتباط با دیگ آب گرم موتورخانه ، مخازن تحت فشار و سوخت به صورت زیر می‌باشد:

ASME Boiler and Pressure Vessel Codes (BPVC)

Section I-Rules for Construction of Power Boilers

Section IV-Rules for Construction of heating Boilers

Section VII-Recommended Rules for Core and Operation of Power Boiler

Section VIII- Pressure Vessels

Normal Fire Production Association (NFPA) Codes

NFPA- 30- Flammable and Combustible Liquids Codes

NFPA- 54- National Fuel Gas Codes

NFPA- 85- Boiler and Combustion system Hazords Code

طبقه‌بندی دیگ آب گرم موتورخانه

دیگ آب گرم موتورخانه را می توان از نقطه نظرهای مختلف بررسی و تقسیم بندی کرد.

طبقه‌بندی بر اساس جنس دیگ

دیگ آب گرم موتورخانه چدنی:

جنس بدنه این دیگ ها از چدن آتش خوار است و چون به صورت قطعه قطعه یا پره پره تولید می گردد امکان تغییر ظرفیت حرارتی در آن وجود دارد و همچنین مونتاژ و جمع کردن آن در هر مکانی میسر می باشد. دیگ های چدنی به دلیل جنس چدنی آن در مقابل پوسیدگی و خوردگی مقاوم بوده و دارای عمر بالایی می باشد.

از معایب آن می توان به تحمل فشار پایین ۴ تا ۷ بار و همچنین قیمت بالاتر آن نسبت به دیگ های فولادی اشاره کرد. ظرفیت دیگ چدنی بین ۳۳۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت تا ۱۳۰۰۰۰۰ کیلو کالری بر ساعت است.

دیگ آب گرم موتورخانه فولادی:

این نوع دیگ آب گرم موتورخانه برای فشارها و ظرفیت‌های حرارتی متوسط تا زیاد کاربرد دارند.

طبقه‌بندی بر اساس نوع سیال در لوله

دیگ‌های فولادی خود به دو نوع عمده آب در لوله (Water Tube) و آتش در لوله (Fire Tube) تقسیم می‌شوند.

دیگ‌های آب در لوله (واترتیوب Watertube)

این دیگ‌ها برای ظرفیت حرارتی (۱۳٫۰۰۰٫۰۰۰-۸۲ ,۸۰۰٫۰۰۰) Btu/h و فشارهای (۱۵۰-۹۰۰) psig و دبی بخار بیش از۱۵۰۰۰ Lb/hr  مورد استفاده قرار می‌گیرند. در مواردی که نیاز به تأمین فشارهای بالا می‌باشد. مثل نیروگاه‌های بخار از دیگ‌های آب درون لوله استفاده می‌شود. در این جا آب درون لوله‌ها جریان داشته و حرارت توسط شعله از خارج لوله‌ها به سیال داخل لوله‌ها که آب می‌باشد منتقل می‌شود و بخار تولید گردیده و به درام بالایی می‌رود و سپس در صرتی که نیاز باشد مجدداً توسط شعله فوق داغ (سوپر هیت) می‌شود و بیشتر در نیروگاه‌ها و صنایعی که نیاز به فشارهای زیاد بخار مورد نظر است کاربرد دارند.

دیگ آب گرم موتورخانه | 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دیگ آب گرم موتورخانه آتش در لوله (فایرتیوب Firetube)

دیگ آب گرم موتورخانه فولادی آتش در لوله معمولاً برای فشارهای (۳۰-۳۰۰) psig و ظرفیت‌های (۴۰۰٫۰۰۰-۲۶, ۷۸۰٫۰۰۰) Btu/h و دبی‌هایی تا حدود ۳۰ Ton/hr مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این نوع دیگ‌ها محصولات احتراق در داخل لوله‌ها جریان دارد، و آب روی پوسته بیرونی لوله‌ها و کوره قرار دارد. این نوع دیگ‌ها در موتورخانه صنایع و کارخانجات مختلف، ساختمان‌ها و مجتمع‌های مسکونی کاربرد دارند. همانطوری که گفته شد دستیابی به حداکثر فشار محدود است زیرا ضخامت در یک قطر ثابت با افزایش فشار مطابق فرمول زیر افزایش می‌یابد.

دیگ آب گرم موتورخانه | 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

که E,SD,P,t به ترتیب حداقل ضخامت جداره دیگ (اینچ)، فشار داخلی دیگ (psi)، قطر انواع دیگ (اینچ)، تنش مجاز فولاد (psi)، و حداقل بازه اتصال می‌باشد.

بنابراین با توجه به اینکه قطر دیگ آب گرم موتورخانه فولادی معمولاً بیش از یک متر است اگر بخواهیم به فشارهای بالایی دست یابیم باید ضخامت را زیاد گرفت که هم باعث افزایش هزینه می‌شود و هم مشکلات ساخت، حمل و نقل و نصب و.. را به دنبال دارد.

مثال: می‌خواهیم توسط یک دیگ آب گرم موتورخانه فایر تیوپ فولادی فشار ۴۵ بار را تأمین نماییم. ضخامت تقریبی بدنه دیگ را محاسبه کنید. اگر قطر آن ۵/۱ متر باشد؟ تنش مجاز فولاد ۱۹٫۴۰۰ psi و بازده اتصالات ۸۵/۰ می‌باشد.

دیگ آب گرم موتورخانه | 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

اگر طول دیگ ۲ متر باشد فقط وزن پوسته (بدون لوله‌ها و سایر قسمت‌ها) دیگ خالی به بیش از ۲ تن می‌رسد.

طبقه‌بندی انواع بویلر بر اساس فشار کاری

    دیگ‌های بخار کم فشار (۰-۱۵ psig) یا (۰-۱ barg)

    دیگ‌های بخار میان فشار (۱۶-۵۸ psig) یا (۱-۴ barg)

    دیگ‌ها پر فشار (۵۹-۱۲۵ psig) یا (۴-۸٫۵ barg)

طبقه‌بندی انواع بویلر بر اساس دمای کاری

    دیگ‌های آب گرم دما پایین (حداکثر دما تا ۱۲۰ درجه سانیتگراد)

    دیگ‌های آب گرم دما متوسط (دما از ۱۲۱ تا ۱۷۵ درجه سانتیگراد)

    دیگ‌های آب گرم دما بالا (دما از ۱۷۶ تا ۲۳۰ درجه سانتیگراد)

طبقه‌بندی انواع دیگ بر اساس نوع سیال عامل

    دیگ‌های آب گرم و داغ

    دیگ‌های بخار

    دیگ‌های روغن

طبقه‌بندی انواع دیگ بر اساس نوع سوخت مشعل

  • دیگ‌های گازسوز
  • دیگ‌های مازوت‌سوز
  • دیگ‌های چندگانه‌سوز
  • دیگ‌های گازوییل سوز

طبقه‌بندی بر اساس عقب دیگ

دیگ‌های فولادی فایر تیوب نیز خود به دو دسته عقب‌ تر و عقب خشک تقسیم می‌شوند.

دیگ‌های عقب تر (Wet Back) و عقب خشک (Dry Back)

در دیگ‌های عقب خشک، انتهای لوله‌های پاس اول و دوم و سوم به یک سطح (صفحه لوله یا تیوب شیت) متصل می‌شوند. به علت تفاوت زیاد در دمای بین پاس‌های دو (حدود ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد) و پاس‌های سه (حدود ۲۵۰ درجه سانتیگراد) سطح این شبکه دچار تنش و نهایتاً نشتی می‌گردد. همچنین این نوع دیگ‌ها نیاز به عایق‌کاری و انجام تعمیرات بر روی مواد نسوز طاقچه جداکننده و پاس‌های ۲ و ۳ در فواصل زمانی کوتاه را دارند که منجر به افزایش هزینه شده و ممکن است باعث وقفه در امر تولید بخار و یا آب گرم شود.

جهت رفع مشکلات فوق در تعمیر موتورخانه، دیگ‌های عقب تر طراحی و ساخته شدند، بدین صورت که کوره و لوله‌های پاس‌های ۲ به یک صفحه و لوله‌های پاس ۳ به صفحه‌ای دیگر و جداگانه متصل می‌شوند. این طرح سطوح عایق‌کاری شده در دیگ‌های عقب خشک را به سطوح حرارتی تبدیل و جاذب حرارت می‌کند.

دیگ آب گرم موتورخانه - در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 30% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.