کاربرد بخار در پالایشگاه | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

کاربرد بخار در پالایشگاه | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

کاربرد بخار در پالایشگاه : مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع درباره دیگ بخاررا با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 20% تخفیف ویژه در بازار ایران و جهان در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات کاربرد بویلر در پالایشگاه- انواع بویلرها در پالایشگاه- بویلر چیست- کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی- نقش بویلر در پتروشیمی- کاربرد دیگ بخار در صنعت- بویلر های پالایشگاهی- دیگ بخار در صنعت نفت که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.


کاربرد بخار در پالایشگاه : مشهد بخار هم اکنون با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع کاربرد بویلر در پالایشگاه- انواع بویلرها در پالایشگاه- بویلر چیست- کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی- نقش بویلر در پتروشیمی- کاربرد دیگ بخار در صنعت- بویلر های پالایشگاهی- دیگ بخار در صنعت نفت خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع کاربرد بخار در پالایشگاه باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

کاربرد بخار در پالایشگاه - مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع کاربرد بخار در پالایشگاه در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کاربرد بویلر در پالایشگاه- انواع بویلرها در پالایشگاه- بویلر چیست- کاربرد دیگ بخار در صنایع غذایی- نقش بویلر در پتروشیمی- کاربرد دیگ بخار در صنعت- بویلر های پالایشگاهی- دیگ بخار در صنعت نفت با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از کاربرد بخار در پالایشگاه را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد. 

کاربرد بخار در پالایشگاه : انواع دیگ بخار در پالایشگاه طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه درخشان و همچنین 20% تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد جهت هرگونه مشاوره قبل خرید دیگ بخار در پالایشگاه  لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار در تماس باشید.

استفاده از بخار در صنایع نفتی شامل پالایشگاه و پتروشیمی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این سیستم ها بخار جهت پیش گرمایش، ایجاد حرارت و … استفاده می شود. از این رو می توان کاربرد دیگ بخار در صنایع نفتی را یکی از با اهمیت ترین بخش های استفاده از بخار و دیگ بخار در صنایع دانست. دیگ بخار مورد استفاد در صنایع نفتی اغلب از نوع لوله آبی بوده و که معمولا از قسمت utility به سیستم تزریق می شود.

کاربرد بخار در پالایشگاه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

کاربرد بخار در پالایشگاه

استفاده از دیگ بخار در صنایع نفتی معمولا بر اساس محل به کارگیری  متفاوت است. در پالایشگاه به منظور انجام پیش گرمایش و یا جهت گرمایش در ریبویلر های برج تقطیر مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از بخار فوق اشباع و اشباع معمولا در مبدل های حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. در بخش های دیگر پالایشگاه به منظور انجام فرآیند های تصفیه، شکستن هیدروکربن های متوسط و … نیز از بخار استفاده می شود. همچنین در پالایشگاه هایی که برق خود را از نیروگاه های داخلی تامین می نمایند از بخار تولید شده در دیگ های بخار برای این منظور استفاده می کنند. 

کاربرد بخار در پالایشگاه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

در پتروشیمی به منظور انجام فرآیند های شیمیایی مخصوصا جهت تهیه انواع مونومر و پلیمر ها مورد استفاده از بخار استفاده می شود. در این صنایع به منظور ایجاد هیدروکربن های اشباع اغلب از بخار جهت انجام عملیات استفاده میشود. همچنین جهت تولید انواع پلیمر ها و سنتز منونومر های آن از بخار تولید شده توسط دیگ های بخار استفاده می شود.

در صنایع اکتشاف و حفاری نفت به منظور ازدیاد برداشت نفت در چاه های نفتی بخار به داخل چاه تزریق می شود. استفاده از بخار به دو منظور جدا نمودن نفت های موجود سنگ های نفتی و همچنین به منظور افزایش فشار داخل مخزن مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد بخار در پالایشگاه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دلیل استفاده از کاربرد بخار در پالایشگاه

همانطور که پیشتر نیز گفته شد استفاده از بخار و دیگ بخار در صنایع نفتی از اهمیت زیادی برخوردار است. این اهمیت به دلیل ویژگی های منحصربفرد بخار می باشد. مهم ترین ویژگی ها به قرار زیر است.

 • فراوانی و ارزان بودن بخار
 • در دسترس و بی خطر بودن بخار
 • به دلیل ظرفیت گرمایی بالا انتقال حرارت بالایی ایجاد می کند
 • جهت چرخاندن توربین ها قابل استفاده است
 • کنترل آسان
 • حمل نقل راحت و بدون نیاز به پمپ نسبت به روغن داغ

کاربرد بخار در پالایشگاه – انواع بویلر در پالایشگاه

کاربرد دیگ بخار در پالایشگاه: صنایع شیمیایی و مواد پتروشیمی یکی از مهم ترین صنایع مورد نیاز بشر است که کاربردهای زیادی را دارد. پالایشگاه ها انرژی مورد نیاز ما را تامین می کنند. این تامین انرژی توسط پالایشگاه ها طی انجام عملیاتی و با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات گوناگون انجام می شود.

ما در این مقاله قصد داریم به کاربرد دیگ بخار در پالایشگاه  برای ایجاد و تبدیل انرژی، اطلاعاتی را ارائه دهیم و با کاربردها و نحوه کارکرد انواع بویلر در پالایشگاه ها بیشتر آشنا شویم.

کاربرد دیگ بخار در پالایشگاه و انواع آن

بخار؛ ماده ای کاربردی است که در فرآیندهای متعدد در صنایع پتروشیمی و پالایشگاه ها برای ایجاد حرارت؛ حرکت توربین و … مورد استفاده قرار می گیرد.

اصلی ترین کاربرد دیگ بخار در پالایشگاه ها مربوط می شود به حرکت درآوردن توربین برای ایجاد انرژی مورد نیاز.

در پالایشگاه؛ بخار از پره های توربین رد می شود و سپس توسط یک کندانسور سرد می گردد. از آنجا که این عمل یعنی تولید توان مصرفی توسط بخار و توربین؛ هزینه زیادی را در بر دارد. این فرایند به شکل یک جریان بسته و در طی یک سیکل انجام می گیرد.

منظور از سیکل و یا جریان بسته این است که بخار پس از عبور پیدا کردن از پره های توربین و کنداکس شدن مجددا به دیگ بخار باز می گردد و دوباره برای کندانس شدن از توربین عبور می کند. این فرایند طی یک جریان رفت و برگشت به شکل دائم انجام می گیرد.

انواع دیگ بخار در پالایشگاه ها

برای تامین بخار مورد نیاز به منظور به چرخش در آوردن توربین ها در پالایشگاه، چندین مدل دیگ بخار به کار گرفته می شود. در ادامه به انواع دیگ بخار و  نحوه کارکرد آنها اشاره می کنیم.

کاربرد بخار در پالایشگاه | 30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

در این نوع دیگ بخار؛ آب در داخل لوله جریان دارد و گاز نیز در خارج لوله ها قرار دارد. اجزای تشکیل دهنده بویلرهای واترتیوب به شرح زیر است:

 • مخزن بخار
 • لوله های پایین رونده
 • لوله های بالا رونده
 • مخزن احتراق
 • لجن

دیگ بخار واترتیوب

این نوع از دیگ های بخار؛ دارای ساختار متنوعی هستند. ساختار آنها با توجه به تعداد لوله ها،  نوع آنها و محل قرار گیری محفظه بخار؛ متفاوت است.

بویلرهای واترتیوب با توجه به ساختارهای متفاوتی که دارند؛ به چند دسته تقسیم می شوند. برای  مثال لوله های به کار رفته در دیگ بخار واترتیوب، به صورت خم و یا به شکل خمیده است. گردش آب در لوله های می تواند به حالت های مختلف اجباری و یا طبیعی انجام شود.

برخی دیگر از انواع دیگ های بخار واترتیوب به نام دیگ تک مسیره نامیده می شوند. در این مدل؛ همان طور که از اسم آن  مشخص است؛ آب تنها یک دفعه عبور می کند. برای تمامی دماها نیز مناسب بوده و قابل استفاده است.

این نوع از بویلرها دارای ظرفیت بالایی می باشند؛ برای نصب فضای کمی را اشغال می کنند. محفظه احتراق این بویلر مکعبی شکل است. شکل مکعبی امکان جاسازی کردن مشعل ها را به سادگی فراهم می کند و از این نظر کار را برای طراح ساده می کند.

بویلرهای واترتیوب می توانند؛ تولید بخار را با میزان فشار بالایی انجام دهند. این نوع از دیگ های بخار، برای تولید بخار های پر فشار با میزان زیاد، به کار گرفته می شوند. به منظور تولید بخار با فشار بالا؛ لوله ها از قطر کمی برخوردار هستند. قطر کم لوله ها در بویلر؛ امکان ایجاد بخار همراه با فشار زیاد را فراهم می کند.

برای ایجاد فشار در بخار تولید شده؛ لازم است که قطر لوله ها نیز کمتر شود.

 

کاربرد بخار در پالایشگاه | 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

 

کاربرد بخار در پالایشگاه - در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 20% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های - - 09152152481 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.