محاسبه مبدل حرارتی استخر | 20 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی استخر

محاسبه مبدل حرارتی استخر | 20 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش مبدل حرارتی استخر

محاسبه مبدل حرارتی استخر: مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع دیگ روغن داغ را با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 20% تخفیف ویژه در بازار ایران و جهان در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات قیمت مبدل حرارتی استخر- محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای- طریقه نصب مبدل حرارتی استخر- مبدل حرارتی استخر چیست- محاسبه طراحی استخر- محاسبه بار حرارتی استخر- محاسبه موتورخانه استخر- دفترچه محاسبات استخر که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.


محاسبه مبدل حرارتی استخر: مشهد بخار هم اکنون با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار –بویلر روغن داغ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع قیمت مبدل حرارتی استخر- محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای- طریقه نصب مبدل حرارتی استخر- مبدل حرارتی استخر چیست- محاسبه طراحی استخر- محاسبه بار حرارتی استخر- محاسبه موتورخانه استخر- دفترچه محاسبات استخر خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع مبدل حرارتی استخر باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

محاسبه مبدل حرارتی استخر- مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع مبدل حرارتی استخر در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت مبدل حرارتی استخر- محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی صفحه ای- طریقه نصب مبدل حرارتی استخر- مبدل حرارتی استخر چیست- محاسبه طراحی استخر- محاسبه بار حرارتی استخر- محاسبه موتورخانه استخر- دفترچه محاسبات استخر با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از دیگ روغن داغ را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد. 

محاسبه مبدل حرارتی استخر -  مبدل حرارتی استخر طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه درخشان و همچنین 20% تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد جهت هرگونه مشاوره قبل خرید مبدل حرارتی استخر لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار در تماس باشید.

در این مقاله قصد داریم روش محاسبه مبدل حرارتی استخر برای انتخاب دستگاهی بهینه و کارآمد را با بیان فرمول و ذکر مثال بیان کنیم. برای راه اندازی و آماده سازی استخر نیاز به فراهم کردن تجهیزات و دستگاه های خاصی است که مهمترین آنها مبدل استخر می باشد . انتخاب مبدل حرارتی استخر پارامترهایی را باید در نظر گرفت که در ادامه توضیحاتی راجع به هر کدام داده شده است .

محاسبه مبدل حرارتی استخر

به منظور بیان بهترین روش محاسبه مبدل استخر و انتخابی مطمئن لازم است ابتدا تعریف ساده ای از مبدل حرارتی داشته باشیم. برای تامین گرمایش آب استخر از مبدل حرارتی استفاده می شود که مبدل پوسته از لوله استیل و تیتانیوم تشکیل شده است که جز بهترین مبدل های موجود در بازار است . محاسبه ظرفیت مبدل حرارتی بر اساس حجم آب استخر و زمان پیش راه اندازی آن صورت میگرد. استفاده از مبدل حرارتی استخر، کنترل و پایداری دما و کیفیت دمای آبگرم خروجی، کاهش مصرف انرژی را در سیستم، پایین آمدن هزینه اجرای سیستم گرمایش استخر را به همراه دارد.

محاسبه حجم استخر

به منظور انجام بهترین روش محاسبه مبدل استخر نیاز است فاکتورهای گوناگونی را در نظر داشت. به عنوان مثال استخری به طول 10 متر ، عرض 6 متر و عمق 1.8 متر را در نظر می گیریم . حجم آن 108 متر مکعب می باشد .

 108 = 1.8 × (10 × 6)

زمان راه اندازی استخر 24 ساعت در نظر گرفته می شود و دبی حجمی استخر بصورت زیر محاسبه می شود .

 4.5  = 24  ÷  108

4500 = 1000 × 4.5

محاسبه افت فشار مسیر اتصالات و تجهیزات لوله کشی

افت فشار طول مسیر لوله کشی و تجهیزات ، بار حرارتی ناشی از گرمایش ، اتلاف حرارتی تبخیر سطح آب و بار حرارتی مدار طبق جدول سازنده و داده ها و با توجه به مساحت استخر و حجم آب مورد نیاز برای راه اندازی استخر بدست می آید تا بتوانید بهترین مبدل را انتخاب نمایید

هد پمپ مورد نظر برای پمپ بالا از روش زیر بدست می آید .

همانطور که در بالا محاسبه شده برابر با 4500 لیتر بر ساعت و 19.85 gpm بار حرارتی ناشی از گرمایش این مقدار به صورت زیر محاسبه می شود

بار حرارتی ناشی از گرمایش = 500 ×دبی حجمی × اختلاف دمای ورودی و خروجی آب مبدل

396825 = (40  –  80) × 19.85 × 500

اتلاف حرارتی تبخیر سطحی آب نیز نقش موثری در انتخاب مبدل حرارتی دارد که مقدار آن 67788 بی تی یو بر ساعت

67788 = 10.76 × 105 × 60

بار حرارتی کل با توجه به داده های بالا برابر است با 464613 بی تی یو بر ساعت

464613 = 67788 + 396825

بنابراین محاسبه دبی آبگرم مورد نیاز که باید توسط دیگ تامین شود به صورت زیر می باشد

464613 = (160  –  180) × GPM × 500

46.5 = 10000 ÷ 464613

محاسبه پمپ آبگرم مبدل استخر

با توجه به آنچه که در خصوص نحوه و روش محاسبه مبدل استخر گفته شده، در ادامه نیاز به محاسبه پپم آبگرم نیز داریم. این پمپ برای چرخش آبگرم در مدار دیگ و مبدل حرارتی استخر قرار میگیرد جهت انتخاب و محاسبه پمپ آبگرم برای مبدل استخر هد و دبی مورد نیاز برای راه اندازی استخر را باید بدست آوریم که با توجه به داده ها بدست می آید . با توجه به محاسبات مبدل استخر دبی آبگرم مورد نظر برابر 46.5 gpm می باشد .

 طبق کاتالوگ افت فشار کویل مبدل 5 فوت و افت فشار بویلر 5 فوت می باشد و از آنجایی که مبدل حرارتی در فاصله نزدیک به دیگ قرار گرفته و فاصله ای ندارد افت فشار مسیر لوله کشی کم بوده و در حدود 2 فوت در نظر گرفته می شود و از مجموع افت فشار مسیر و اتصالات هد مورد نیاز مقداری برابر با 5+5+2=12 بدست می آید بنابراین پمپ مورد نیاز باید دارای دبی 46.5 جی پی ام و هد 12 فوت آب باشد .

ویزگی های  مبدل های حرارتی استیل استخر

  • این مبدل ها در تولید خود دارای محدودیت ظرفیتی هستند معمولا تا ظرفیت ۲۰۰ KW  بیشتر ظرفیت طراحی ندارند
  • افت فشار این مبدل ها نسبت به نوع مسی  به دلیل شکل هندسی کویل ها کمتر است ؛ معمولا تا ۱۰  فوت در نظر گرفته می شود
  • حداکثر ظرفیت مبدل های حرارتی استیل برحسب فوت تا ۹۰ وفت می باشند
  • نهایت سایز اتصالات وروردی خروجی ۲ اینچ و حداکثر طول مبدل  در حدود ۱٫۵ متر می باشد
  • گپ مبدل های استخری در دو مدل فلنچی و جوشی قابل ساخت و طراحی می باشد ، که نوع فلنچی آن را میشود بازدید دوره ای کرد

محاسبه مبدل حرارتی استخر- در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – محاسبه مبدل حرارتی استخر– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 20% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – محاسبه مبدل حرارتی استخر– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های - - 09152152481 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.