منبع کویلی صفحه ای |20 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

منبع کویلی صفحه ای |20 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

منبع کویلی صفحه ای: مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع منبع کویلی صفحه ای را با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 20% تخفیف ویژه در بازار ایران و جهان در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات منبع کویل دار افقی 800 لیتری- منبع کویلی چیست- طرز کار منبع کویلی- قیمت منبع کویل دار 2000 لیتری- قیمت منبع کویلی- محاسبه سطح حرارتی منبع کویلی- طریقه نصب منبع کویلی- کاتالوگ منبع کویلی که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.


منبع کویلی صفحه ای: مشهد بخار هم اکنون با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار –بویلر روغن داغ– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع منبع کویل دار افقی 800 لیتری- منبع کویلی چیست- طرز کار منبع کویلی- قیمت منبع کویل دار 2000 لیتری- قیمت منبع کویلی- محاسبه سطح حرارتی منبع کویلی- طریقه نصب منبع کویلی- کاتالوگ منبع کویلی خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع منبع کویلی صفحه ای باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

منبع کویلی صفحه ای- مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع منبع کویلی صفحه ای در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد منبع کویل دار افقی 800 لیتری- منبع کویلی چیست- طرز کار منبع کویلی- قیمت منبع کویل دار 2000 لیتری- قیمت منبع کویلی- محاسبه سطح حرارتی منبع کویلی- طریقه نصب منبع کویلی- کاتالوگ منبع کویلی با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از منبع کویلی صفحه ای را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد. 

منبع کویلی صفحه ای طراحی و تولید شده در مجموعه مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه درخشان و همچنین 20% تخفیف هم اکنون به صورت عمومی و اختصاصی بر اساس نیاز مشتری در بازارهای داخلی و خارجی موجود می باشد جهت هرگونه مشاوره قبل خرید منبع کویلی صفحه ای لطفا با یکی از شماره های مجموعه مشهد بخار در تماس باشید.

آشنایی با منبع کویل دار و انواع آن

منبع کویلی صفحه ای - در این مقاله که جهت آشنایی با منابع کویل­ دار نوشته است ضمن بررسی منابع کویلی و نحوه عملکرد و ساختار آن ، با انواع منابع کویلی از نظر فرم ، جنس و نوع کویل آشنا می شویم. همچنین در ادامه به مقایسه منابع کویل دار با مبدل های صفحه ای و منابع دوجداره می پردازیم.

۱- منبع کویلی صفحه ای - منبع کویل ­دار یا منبع کویلی چیست؟

منبع کویل­ دار یا منبع کویلی (Domestic Hot Water Generator) که در نقشه ها و جداول تاسیساتی به اختصار با DHWG مشخص می گردد، جهت تامین آبگرم مصرفی ساختمان ها و صنایع مختلف استفاده می ­شود. دمای مناسب آبگرم مصرفی مورد نیاز برای مصارف بهداشتی و شستشو بین ۵۰ تا ۶۰ درجه­ سانتی­گراد می­ باشد. به منظور اینکه دمای آب سرد ورودی از سیستم لوله­ کشی را تا دمای مناسب ذکر شده افزایش دهیم روش­های مختلفی وجود دارد. یکی از مناسب­ ترین روش ­ها استفاده از منابع کویل­دار می­ باشد.

منبع کویلی صفحه ای - منبع کویل دار از یک مخزن به همراه یک کویل تشکیل شده است و آب سرد با قرار گرفتن در مجاورت غیرمستقیم آب گرمِ بویلر، گرم می­ شود. پس به طور خلاصه منبع کویل­دار یک مخزن تهیه و ذخیره­ آبگرم مصرفی است. این منابع در دو حالت افقی و عمودی ساخته می­ شوند. در شکل زیرشماتیک یک منبع کویل­دار عمودی نشان داده شده است.

منبع کویلی صفحه ای |30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

نقشه شماتیک منبع کویل دار عمودی

منبع کویلی صفحه ای - همانطور که در شکل مشاهده می­ شود آب گرم کننده از بویلر وارد کویل حرارتی شده و پس از تبادل حرارت با آب مخزن، از کویل به سمت بویلر خارج می­ شود. یکی از نکات مثبت منابع کویل­ دار این است که همیشه میزان مشخصی آبگرم ذخیره وجود خواهد داشت.

منبع کویلی صفحه ای - در صورت عدم مصرف آبگرم، آبگرم موجود در لوله ها به مخزن برگشت داده شده تا ضمن جلوگیری از سرد شدن آب موجود در لوله ها ، همیشه آبگرم برای مصرف کننده آماده باشد. (در صورت عدم تعبیه خط برگشت آبگرم مصرفی، زمانی که مصرف کننده نیاز به آبگرم دارد به علت سرد شدن آب موجود در لوله ها، لازم است کل این آب تخلیه شده تا آب گرم به مصرف کننده برسد که این موضوع موجب اتلاف آب و زمان خواهد شد.)

منبع کویلی صفحه ای - در منابع کویل ­دار دو پارامتر حجم منبع و میزان تبادل حرارت کویل، از اهمیت بالایی برخوردار است. به طور کلی باید حجم منبع به درستی محاسبه گردد تا بسته به میزان و نوع مصرف همیشه آبگرم بهداشتی کافی در دسترس باشد. در برخی از موارد مصرف آبگرم یکنواخت نیست و در برخی از ساعت شبانه­ روز مصرف بالا بوده و در برخی از مواقع نیز مصرف پایین می­ باشد. در این مواقع که تقاضا برای آبگرم یکنواخت نمی ­باشد از منبع کویل­دار با حجم مخزن بیشتری استفاده می­ شود تا آب مورد نیاز در ساعات پیک مصرف موجود باشد. در برخی از مواقع نیز مصرف یکنواخت است ولی دبی آبگرم مصرفی مورد نیاز بالاست.

منبع کویلی صفحه ای - در این موارد باید ظرفیت حرارتی کویل بالا باشد تا بتواند حرارت لازم جهت گرمایش دبی آبگرم مصرفی مورد نیاز را تامین نماید. در این مواقع با افزایش سطح کویل، ظرفیت حرارتی افزایش می­ یابد. (در برخی از پروژه ها به علت محدودیت فضای موتورخانه امکان استفاده از منابع کویل دار با حجم مخزن مورد نیاز وجود ندارد، در این حالت حجم منبع کاهش و سطح کویل افزایش می یابد.)

۲-انواع منابع کویل ­دار

۱-۲- منابع کویلی­ عمودی و افقی

منبع کویلی صفحه ای-  منابع کویل­ی از نطر نوع ساخت و بسته به محدودیت­ های محل نصب منبع و فضای در دسترس موتورخانه، در دو حالت افقی و عمودی (ایستاده) ساخته می­ شوند. از نظر کارآیی و استفاده تفاوت چندانی بین منابع افقی و عمودی وجود ندارد ولی امروزه استفاده از منابع عمودی به دلیل اشغال کمتر سطح، مرسوم­تر است.

منابع کویلی گالوانیزه عمودی مشهد بخار

منبع کویلی صفحه ای |30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

منابع کویلی عمودی گالوانیزه گرم گروه صنعتی مشهد بخار

۲-۲- منابع کویل­ دار تک ­کویل و دو کویل

منابع کویل دار معمولا به صورت تک کویل ساخته شده ولی در برخی مواقع به صورت دو کویل نیز تولید می گردد. منابع کویل دار با دو هدف زیر به صورت دو کویل تولید می گردند:

  • در صورت استفاده از سیستم گرمایش خورشیدی که در این حالت یکی از کویل ها به سیستم خورشیدی متصل شده و کویل دوم به دیگ متصل می گردد. در صورتی که پنل های خورشیدی از طریق کویل اول نتوانند دمای آبگرم مصرفی را به دمای مورد نیاز برسانند از طریق کویل دوم که به بویلر متصل است آبگرم مصرفی با دمای مورد نیاز تامین می گردد.
  • ۲-در منابع کویل دار با ظرفیت بالا در صورتی که منبع به صورت تک کویل ساخته شود، کویل از نظر ابعاد بزرگ و از نظر وزن سنگین می گردد که این موضوع عملیات سرویس و نگهداری و اسید شویی کویل را با مشکل مواجه می نماید. بنابراین با ساخت منبع به صورت دو یا حتی سه کویل سهولت سرویس و نگهداری فراهم می گردد.

 

منبع کویلی صفحه ای |30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

منابع کویل دار ۱۰۰۰۰ لیتری گروه صنعتی مشهد بخار به صورت دو کویل

۳-۲- منابع کویل دار از نظر جنس مخزن

منبع کویلی صفحه ای- منابع کویل دار معمولا از دو جنس ورق گالوانیزه گرم و یا ورق فولادی سیاه ساخته می­ شوند. در صورت استفاده از ورق فولادی سیاه، به منظور افزایش طول عمر منبع و جلوگیری از بروز زنگ­ زدگی و خوردگی، لازم است ابتدا سطوح داخلی منبع سندبلاست شده و سپس با سه لایه رنگ اپوکسی بهداشتی پوشش داده ­شود. (در برخی از پروژه ها منابع کویل دار از جنس استنلس استیل نیز تولید می گردد که به علت هزینه بالا کمتر رایج می باشد.)

منبع کویلی صفحه ای |30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

منابع کویل دار ۸۰۰۰ لیتری گروه صنعتی مشهد بخار با پوشش داخلی و خارجی رنگ اپوکسی و کویل استنلس استیل ۳۱۶

۴-۲- منابع کویل دار از نظر جنس و فرم کویل

کویل منابع کویل دار به دلیل انتقال حرارت بالا معمولا از جنس مس تولید می گردد. (در مواردی که به طور مثال آب مصرفی خورنده بوده یا جنس بدنه منبع استنلس استیل می باشد از کویل استنلس استیل نیز استفاده می گردد.)

منبع کویلی صفحه ای- کویل منابع کویلی معمولا به فرم U شکل تولید شده که امکان سرویس و رسوب زدایی را به سهولت فراهم می نماید. یکی دیگر از فرم های کویل، اسپیرال بوده که یک لوله مارپیچ از جنس فولاد یا استنلس استیل در داخل منبع قرار می گیرد. به جز پروژه ها و موارد خاص، به دلیل عدم امکان سرویس و رسوب زدایی کویل و حتی تعویض کویل در صورت بروز مشکل در آن ، استفاده از منابع کویل دار اسپیرال توصیه نمی گردد.

منبع کویلی صفحه ای |30 درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

کویل مسی U شکل منابع کویل دار گروه صنعتی مشهد بخار

۵-۲- منابع کویل دار از نظر نوع سیال گرم کننده

منبع کویلی صفحه ای-  منابع کویل دار از نظر نوع سیال گرم کننده به دو نوع آب به آب و بخار به آب تقسیم می گردند. در صورتی که آبگرم مصرفی توسط آبگرم بویلر گرم شود به آن آب به آب و در صورتی که آبگرم مصرفی توسط بخار گرم شود به آن بخار به آب می گویند. از منابع کویل دار بخار به آب معمولا در پروژه های صنعتی یا بیمارستانی که جهت سایر مصارف دیگ بخار موجود می باشد استفاده می گردد.

۳-مقایسه منابع کویل­ دار و مبدل­ های­ صفحه ­ای، مزایا و معایب

منبع کویلی صفحه ای-  مبدل ­های صفحه ­ای از تعداد زیادی صفحه در کنار هم ساخته شده­ اند. با جریان یافتن آب گرم کننده بویلر و آب سرد مصرفی در درون صفحات، تبادل حرارت غیرمستقیم صورت گرفته و دمای آبگرم مصرفی افزایش می­ یابد. همانطور که مشخص است مبدل­ های صفحه­ ای آب گرم را بصورت لحظه­ ای تامین می­ کنند و یکی از عمده ترین تفاوت­ های منبع کویل­ی و مبدل صفحه­ ای همین نکته است که در منابع کویل­دار بسته به حجم مخزن همیشه مقدار مشخصی آبگرم موجود است و در صورت قطعی برق یا گاز و یا بروز خرابی­ها و اشکالات احتمالی، با توجه به عایق بودن جداره منبع، آبگرم ذخیره تا مدتی موجود خواهد بود ولی مبدل صفحه­ ای توانایی ذخیره آبگرم را ندارد.

همان­طور که ذکر شد مبدل صفحه ای به هیچ عنوان ذخیره آبگرم نداشته و با قطع برق یا گاز یا خرابی موتورخانه به سرعت آبگرم نیز قطع می­ شود. به خصوص در مکان هایی که میزان مصرف آبگرم در زمان هایی دارای پیک مصرف می باشد استفاده از مبدل صفحه ای به دلیل نداشتن ذخیره آبگرم و بروز نوسان در دمای آبگرم مصرفی ، توصیه نمی گردد.

منبع کویلی صفحه ای-  مبدل­ های صفحه ­ای به دلیل فاصله کم صفحات در مدت زمان کوتاهی رسوب گرفته و این رسوب باعث کاهش راندمان و جریان مبدل شده و مبدل نیاز به اسید شویی خواهد داشت. از دیگر معایب مبدل­ های صفحه­ ای می­توان به عدم کارآیی صحیح برای تبادل حرارت بخار به آب و ایجاد افت فشار بالا توسط مبدل اشاره نمود.  در عین حال مبدل­ های صفحه ­ای دارای مزایایی  نیز می­ باشند مانند ابعاد و وزن کمتر و عدم نیاز به عایقکاری.

۴- مزایای منبع کویل­ دار نسبت به منبع دو جداره

منبع کویلی صفحه ای- منبع دو جداره از دو جداره فلزی تشکیل شده که آب سرد در داخل مخزن و آب گرم کننده در فضای بین دو جداره قرار دارد. واضح است که در صورت خرابی و یا سوراخ شدن منبع دوجداره تعمیرات و ترمیم آن نسبت به منبع کویل­ دار مشکل­تر و در برخی مواقع غیرممکن است. همچنین منبع کویل­دار بدلیل وجود کویل در آن و ضریب انتقال حرارت بالای کویل مسی، آب را سریع­تر گرم نموده و راندمان آن نیز بالاتر می­ باشد. همچنین پس از گذشت چندین سال امکان رسوب زدایی و حتی تعویض کویل به راحتی فراهم می باشد. (از منابع دو جداره برای ظرفیت های پایین و مصارف خانگی در گذشته استفاده شده و در حال حاضر به دلیل معایب ذکر شده تقریبا از رده خارج شده است.)

۵- پمپ برگشت و کاربرد آن در منابع کویل­ دار

منبع کویلی صفحه ای- شاید برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که هنگامی شیر آبگرم مصرفی را باز می­ نمایید ابتدا آب سرد بوده و پس از گذشت مدت زمانی آب خروجی گرم می­ شود. این امر منجر به هدر رفت بسیار آب، اتلاف زمان و سلب شرایط آسایش می­ گردد. در واقع این تاخیر خروج آبگرم به این دلیل است که ابتدا باید آب موجود در لوله ­ها که سرد شده است تخلیه گشته و سپس آبگرم جایگزین گردد. در صورتی که طول لوله­ های ارتباطی از منبع کویل دار یا مبدل صفحه ای تا مصرف کننده زیاد باشد این مشکل تشدید خواهد شد. با نصب یک پمپ سیرکوله در خط برگشت آبگرم مصرفی، در صورت عدم استفاده از آبگرم، این آب مجددا به منبع بازگشته و در نتیجه بلافاصله پس از باز نمودن شیر، آبگرم مصرفی در دسترس بوده و از اتلاف آب و زمان جلوگیری خواهد شد.

۶- منبع کویلی صفحه ای- تاثیر استفاده از ضد رسوب مغناطیسی در منابع کویل دار

منبع کویلی صفحه ای- ضدرسوب مغناطیسی دستگاهی است که در خط لوله آب سرد ورودی به منبع کویل دار  نصب شده و با ایجاد میدان مغناطیسی ساختار ذرات کربنات کلسیم و منیزیم را تغییر داده و  از ایجاد رسوب جلوگیری می­ کند. وجود سختی در آب های مصرفی باعث ایجاد رسوب در منابع کویل دار یا مبدل های صفحه ای می گردد. وجود رسوب روی سطح کویل مانند یک عایق عمل نموده و باعث کاهش محسوس میزان تبادل حرارت بین کویل و آب و نتیجا کاهش کارآیی کویل می­ گردد. به همین دلیل نصب ضدرسوب مغناطیسی در ورودی آب منبع کویل­ دار به دلیل جلوگیری از ایجاد رسوبات ناشی از سختی آب پیشنهاد می گردد. (اطلاعات تکمیلی را می توانید در مقاله “آیا عملکرد سختی گیر مغناطیسی واقعا موثر است؟” مطالعه فرمایید.)

منبع کویلی صفحه ای- در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – منبع کویلی صفحه ای– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 20% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – منبع کویلی صفحه ای– دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های - - 09152152481 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.