تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| دسته بندی انواع دیگ بخار

تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| دسته بندی انواع دیگ بخار

بازدید کننده گرامی لطفا تا انتهای مقاله دسته بندی انواع دیگ بخار با ما همراه باشید لازم به یادآوری می باشد که کارخانه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه در تولید انواع متنوع از دیگ بخار با قیمت های استثنایی و تا 20% تخفیف و ارسال رایگان در خدمت شما صنعتگران گرامی می باشد لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید دیگ بخار با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 با مهندسین و متخصصین خط تولید کارخانه مشهد بخار در ارتباط باشید.


مهمترین و اساسی ترین نکاتی که باید در هنگام خرید انواع دیگ بخار در نظر گرفته شود بیان نمایید.


تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| دسته بندی انواع دیگ بخار 

در هنگام خرید انواع دیگ بخار، موارد زیر را در نظر بگیرید:

1. نوع دیگ بخار: انواع دیگ بخار متنوعی وجود دارد، از جمله دیگ بخار آبی، دیگ بخار گازی، دیگ بخار نفتی و دیگ بخار الکتریکی. قبل از خرید، مشخص کنید که نوع دیگ بخاری که نیاز دارید کدام است و بر اساس نیازها و شرایط خود انتخاب کنید.

2. ظرفیت دیگ بخار: مقدار بخار تولیدی توسط دیگ بخار، به عنوان ظرفیت دیگ مشخص می‌شود. این ظرفیت باید با نیازهای شما سازگار باشد. بررسی کنید که ظرفیت دیگ بخار انتخابی برای تامین نیازهای گرمایشی، تولید برق، فرآوری صنعتی و غیره، مناسب است یا خیر.

3. راندمان و کارایی دیگ بخار: راندمان و کارایی دیگ بخار نشان دهنده بهره‌وری انرژی و تبدیل سوخت به بخار است. مطمئن شوید که دیگ بخاری که انتخاب می‌کنید، دارای راندمان بالا و کارایی بهینه است تا از انرژی سوخت استفاده بهینه شود.

 دیگ های بخار به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

1. بویلرهای فایر تیوب بخار
2. بویلر های واتر تیوب بخار

این دسته بندی به عنوان رایج ترین دسته بندی بویلر های بخار مورد قبول واقع شده است  اما می توان بویلرها را به صورت زیر به کلاس های مختلفی تقسیم کرد :

1– از نظر محل کاربرد: تولید برق، حمل و نقل (لوکوموتیو)، گرمایش، پخت مواد، استریل کردن مواد و …
2- از نظر فشار کاری: فشار پایین تا متوسط، فشار بالا و فشارهای فوق بحرانی. مقادیر عددی مربوط به این دسته بندی با توجه به نوع بویلر ها و خانواده آنها متفاوت است.
3- با توجه به محل تولید شدن بخار (درون لوله های بویلر یا خارج از لوله ها): به دو دسته water tube و fire tube تقسیم می شوند. در نوع فایرتیوب، بخار در بیرون لوله ها تشکیل می شود و گازهای داغ درون لوله ها حرکت می کنند اما در بویلرهای واترتیوب بخار درون لوله های بویلر تشکیل شده و گازهای داغ در خارج از لوله ها حرکت می کنند. در صورتی که بویلر برای تولید آبگرم باشد نیز به همین منوال عمل می شود.
4- از نظر نوع سیرکولاسیون سیال: سیرکولاسیون طبیعی، یک طرفه ی اجباری و ترکیبی.

این دسته بندی در مورد بویلرهای water tube کاربرد دارد. در صورت استفاده از سیرکولاسیون طبیعی هزینه ای برای سیرکولاسیون سیال درون لوله های بویلر پرداخت نمی کنیم . از روش های ترکیبی برای اطمینان از سیرکولاسیون درون لوله ها استفاده می شود. از روش یک طرفه ی اجباری زمانی استفاده می شود که درون بویلر درام قرار ندارد.

5- از نظر روش احتراق
6- از نظر نحوه ی ساخت:

بویلرها از این نظر به دو دسته ی ساخته شده در محل (field-erected) و ساخته شده در کارخانه (workshop-assembled) تقسیم می شوند. صنایع بزرگ و بخش هایی مثل نیروگاه ها، معمولاً از دسته field-errected استفاده می کنند. بویلرهای کوچک fire tube با ظرفیت تا 30 تن در ساعت به صورت ساخته شده در کارخانه بوده و ظرفیت های بالاتر آنها در محل ساخته می شوند. بویلرهای water tube نیز با ظرفیت های بالایی که دارند، به هر دو صورت ساخته شده در کارخانه و ساخته شده در محل موجود می باشند. لازم به ذکر است که تصمیم گیری در مورد نحوه ی ساخت بویلرها، بر اساس هزینه و توانایی انتقال آنها صورت می گیرد.