تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| دیگ های بخار (بویلرها) چگونه کار می کنند؟

تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| دیگ های بخار (بویلرها) چگونه کار می کنند؟

بازدید کننده گرامی لطفا تا انتهای مقاله دیگ های بخار (بویلرها) چگونه کار می کنند؟ با ما همراه باشید لازم به یادآوری می باشد که کارخانه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه در تولید انواع متنوع از دیگ بخار با قیمت های استثنایی و تا 20% تخفیف و ارسال رایگان در خدمت شما صنعتگران گرامی می باشد لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید دیگ بخار با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 با مهندسین و متخصصین خط تولید کارخانه مشهد بخار در ارتباط باشید.


مهمترین و اساسی ترین نکاتی که باید در هنگام سفارش دیگ بخار در نظر گرفته شود بیان نمایید.

تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| دیگ های بخار (بویلرها) چگونه کار می کنند؟ 

در هنگام سفارش دیگ بخار، نکات زیر را در نظر بگیرید:

1. نوع و سایز دیگ بخار: تعیین کنید که نوع و سایز دیگ بخاری که نیاز دارید، چگونه باشد. بررسی کنید که آیا نیاز به دیگی با ظرفیت کوچک دارید یا بزرگ و آیا به نوع خاصی از دیگ بخار نیاز دارید، مانند دیگ بخار آب یا دیگ بخار روغنی.

2. کیفیت ساخت و عملکرد: از تولیدکننده‌ای با نام‌آوری خوب و معتبر سفارش دهید و در مورد کیفیت ساخت و عملکرد دیگ بخار از طریق بررسی نقد و بررسی‌ها و نظرات مشتریان قبلی اطلاعات بیشتری به دست آورید.

3. قدرت و کارایی: بررسی کنید که دیگ بخار دارای قدرت و کارایی مناسب برای نیازهای شما باشد. این موضوع شامل مواردی مانند ظرفیت تولید بخار، زمان لازم برای دمایابی و رسیدن به فشار مورد نظر و همچنین راندمان انرژی است.

انواع مختلف بویلر (Boiler) ( دیگ بخار ) در صنایع مورد استفاده قرار می گیرند که بیشتر آنها دارای ساختمان و طراحی اصلی یکسان است و طراحی دیگ های بخار در صنعت بسته به نیاز فنی و الزامات و استانداردهای مورد نیاز به نحوی انجام می گیرد که بهترین کارآیی و راندمان را داشته باشد.

اصولاً یک دستگاه بویلر با دریافت انرژی حاصل از سوخت در قسمت کوره ( Furnace ) یا محفظه احتراق ، و انتقال آن به سیال داخل پوسته  (Shell) باعث افزایش تدریجی دما و انرژی داخلی سیال مورد نظر می گردد

البته لازم به ذکر است که در برخی از بویلر های بخار از جمله بویلرهای نیروگاهی ساختار فنی کمی متفاوت می باشد و پوسته فقط در قسمت های مشخصی مانند درام ها وجود دارد و همچنین بویلرهای دیگر مانند بویلرهای (فولادی – آبگرم) و دیگ روغن داغ نیز از ساختار ویژه ای برخوردار می باشند.

پوسته یا جداره در بویلر های معمولی مانند بویلر و دیگ بخار و دیگ آبداغ- آبگرم از اهمیت ویژه ای برخوردار است چراکه معمولاً بایستی از قدرت تحمل فشار های داخلی برخوردار باشد.

در اکثر بویلر های گرمایشی سوخت توسط تجهیزات احتراقی دستگاه در محفظه احتراق یا کوره دیگ سوزانده می شود و گرمای حاصل به نحوی به قسمت جذب کننده منتقل می گردد و این به عنوان یک سیکل دائمی در داخل بویلر تا زمان خاموشی ادامه می یابد…

در اکثر موارد دیگهای بخار بیشتر با حرارت و آتش مستقیم سر و کار دارند ولیکن در برخی موارد مانند بویلرهای بازیافت حرارتی (هیت ریکاوری بویلرها) ، دستگاه بویلر به نحوی طراحی می شود که قادر باشد حرارت خروجی یک دستگاه پر انرژی مانند توربین های گازی را مصرف نماید و اصطلاحاً بازیافت حرارتی داشته باشیم …

یک دستگاه بویلر اصولاً علاوه بر اینکه دارای ساختمان مکانیکی مشخص می باشد ، برای کارکرد مداوم و اتومات نیازمند وجود تجهیزات کنترلی و مدار فرمان نیز می باشد .

دیگ های بخار (بویلرها) چگونه کار می کنند؟