تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| قطر دودکش در بویلر

تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| قطر دودکش در بویلر

بازدید کننده گرامی لطفا تا انتهای مقاله قطر دودکش در بویلر با ما همراه باشید لازم به یادآوری می باشد که کارخانه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه در تولید انواع متنوع از دیگ بخار با قیمت های استثنایی و تا 20% تخفیف و ارسال رایگان در خدمت شما صنعتگران گرامی می باشد لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید دیگ بخار با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 با مهندسین و متخصصین خط تولید کارخانه مشهد بخار در ارتباط باشید.


مهمترین و اساسی ترین نکاتی که باید در هنگام خرید بویلر در نظر گرفته شود را بیان نمایید.


تا 20درصد تخفیف فروش دیگ بخار| قطر دودکش در بویلر 

در هنگام خرید بویلر، توجه به نکات زیر بسیار مهم است:

1. نوع بویلر: بویلرها در انواع مختلفی مانند بویلرهای گازی، الکتریکی، نفتی و چندگانه سوز (با قابلیت سوختگیری چند منبع سوخت) موجود هستند. نوع بویلری که برای خرید در نظر دارید را مشخص کرده و از ویژگی‌ها و محدودیت‌های هر نوع مطلع شوید.

2. ظرفیت: بر اساس نیاز گرمایی خانه یا ساختمانتان، ظرفیت مناسبی برای بویلر انتخاب کنید. برای تعیین ظرفیت مناسب، میزان انرژی مورد نیاز را به واحد های مشخصی (مثلاً کیلووات) تبدیل کرده و با ظرفیت بویلر مقایسه کنید.

3. کارایی انرژتی: بررسی کنید که بویلر مورد نظر شما چقدر بهینه است و چه میزان انرژی را تبدیل به حرارت مفید می‌کند. عملکرد بویلرها با مشخصاتی مانند ضریب کارایی Efficiency و راندمان حرارتیThermal Efficiency  ارزیابی می‌شود. بویلری با کارایی بالاتر به مصرف کمتر سوخت و همچنین کاهش هزینه‌های انرژی منجر خواهد شد.

دودکش ها علاوه بر وظیفه انتقال محصولات احتراق به محیط بیرون از موتور خانه، نقش مهمی در بهینه سازی مصرف سوخت دارند. در بویلرهای فایر تیوب، دودکش یا در پشت دیگ (دیگ روغن داغ،دیگ بخار ،دیگ آبگرم) قرار دارد یا در بالای آن که در هر دو صورت بنا بر قوانین انتخابی دودکش سطح مقطع آن به لحاظ ماکزیمم و مینیمم از رابطه زیر تعیین می گردد بدیهی است توجه به شرایط محلی در انتخاب نهایی قطر تاثیر گذار خواهد بود.

قطر دودکش در بویلر

مثال: اگر دیگی به ظرفیت 900000 کیلوکالری در ساعت و ارتفاع دودکش 20 متر داشته باشیم قطر لوله دودکش حامل محصولات احتراق تا پشت بام با استفاده از رابطه ذیل تعیین میشود:

 

قطر دودکش در بویلر

بنابراین قطر دودکش بین 56 سانتیمتر تا 70 سانتیمتر با توجه به شرایط محلی قابل انتخاب است و در صورت تبدیل آن به مقطع مربع باید 10% به این مساحت اضافه نماییم و همچنین توجه نمود که سطح مقطع دودکش نباید از سطح مقطع محل خروج دود از دیگ کمتر باشد.