سوخت رسانی دیگ بخار (steam pot)

سوخت رسانی دیگ بخار (steam pot)

بازدید کننده گرامی لطفا تا انتهای مقاله سوخت رسانی دیگ بخار (steam pot) با ما همراه باشید لازم به یادآوری می باشد که کارخانه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه در تولید انواع متنوع از دیگ بخار با قیمت های استثنایی و تا 20% تخفیف و ارسال رایگان در خدمت شما صنعتگران گرامی می باشد لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید دیگ بخار با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 با مهندسین و متخصصین خط تولید کارخانه مشهد بخار در ارتباط باشید.


واحد سوخت رسانی دیگ بخار :

سوخت رسانی دیگ بخار تشکیل شده است از تعداد ۶ مخزن که ظرفیت هر کدام ۲۰ میلیون لیتر است و همچنین اتاق کنترل و سایت تولید بخار. سوخت نیروگاه در زمستان مازوت است و در تابستان گاز شهری که توسط یک خط لوله به لوله اصلی گاز وصل می باشد. مازوت (سوخت در زمستان) مورد نیاز توسط یک خط لوله از پالایشگاه که تقریباٌ در فاصله ۲ کیلومتری از نیروگاه قرار دارد تامین می شود.

مازوت پس مانده تقطیر نفت خام در برج تقطیر می باشد مایعی سیاه رنگ و لزج می باشد که تقریباٌ شبیه قیر است.

این واحد هم دارای دو دیگ بخار به ظرفیت ۳۵ تن است یعنی در هر ساعت ۳۵ تن بخار تولید می کند.

این واحد هم دارای دو دیگ بخار به ظرفیت ۳۵ تن است یعنی در هر ساعت ۳۵ تن بخار تولید می کند.

نمونه سوخت رسانی دیگ بخار (steam pot) و سیکل تولید برق در یک نیروگاه

بخار تولیدی در این بویلر، برای گرم کردن مازوت به کار می رود، در زمستان مازوت سرد می شود و حرکت آن بسیار کند می شود در درون هر کدام از مخازن بزرگ هیترهایی قرار دارد که این هیترها موجب می شوند که مازون سفت نشود.

در تمام واحدهای نیروگاه سعی شده است که از بخار حداکثر استفاده شود. در تمام طول خطوط انتقال مازوت به بویلرهای بخار اصلی و سوزاندن مازوت، لوله های بخار هم به طور موازی به لوله های مازوت چسبیده شده و هر دو با هم عایق بندی شده اند بر سر راه مازوت زمانی که از مخازن اصلی به سمت دیگ های بخار اصلی حرکت می کنند چند مرحله وجود دارد.

  •     مرحله اول : زمانی که مازوت ها از مخازن اصلی بیرون می آیند چند عدد هیتر بخاری است که موجب گرم شدن مازوت می شوند مقداری از مازوت گرم شده به مخازن باز می گردد. و مقداری از آن هم به مرحله دوم می رود.
  •     مرحله دوم : در این مرحله ۸ عدد فیلتر برای تمیز کردن مازوت وجود دارد این فیلترها که به صورت استوانه ای شکل هستند در درون خود صافی هایی دارند که ذرات آلوده کننده مازوت پشت صافی ها باقی می مانند و در ته استوانه ته نشین می شوند که بعدا آن را بیرون می آورند در بیرون از این صافی ها پمپی وجود دارد که این پمپ مازوت خروجی از فیلتر را به سمت بویلرهای بخار اصلی می فرستد.

واحد کنترل سوخت رسانی دیگ بخار

واحد کنترل قسمت سوخت رسانی دیگ بخار یک واحد کاملا مجزاست که آلارم ها، وضعیت ولوها، ذخیره مخازن و … را به صورت Online به اتاق کنترل این واحد منتقل می شود و کاربر می تواند این مقادیر را با توجه به نیاز نیروگاه کم یا زیاد کند.

در قسمت سوخت رسانی دیگ بخار دو عدد مخزن هم برای گازوئیل درنظر گرفته شده است . علت استفاده از گازوئیل این است که از گازوئیل به عنوان پیلوت استفاده می شود ( جرقه زن ) یعنی در ابتدا برای روشن کردن مشعل های بویلر بخار (steam boiler) از گازوئیل استفاده می شود چون مازوت در ابتدا نمی سوزد و بعد از داغ شدن مشعل ها تزریق مازوت شروع می شود.

سیکل تولید برق در دیگ بخار

بخار تولیدی در بویلر با دمای ۵۴۰ درجه سانتیگراد و ۱۶۰ بار به درون توربین HP می رود و پس از چرخاندن توربین HP فشار و دمای آن افت می کند پس دوباره به دیگ بخار رفته و فشار و دمای آن تا حدودی ۴۰ بار زیاد می شود و پس از آن به توربین JPرفته ( فشار متوسط ) و پس از چرخاندن آن مستقیماٌ به توربینLP می رود و آن را می چرخاند .

بخار خروجی از توربین (Low Pressure) LP به درون Condenser می رود. بخار بسیار داغ در Condenser به آب خیلی داغ تبدیل می شود.

در Condenser همزمان مقداری از آب به برج های خنک کننده رفته و خنک می شود و مقداری از آب توسط دو عدد پمپ که به صورت Standby کار می کنند به هیترهای ( Lp:Low Pressure) می رود. در ضمن آبی که به برج های خنک کننده رفته پس از بازگشت به خود Condenser می رود و این یک سیکل بسته است.

تعداد هیترهای LP4 عدد است و پس از خروج آب داغ از هیترهای LPآب به Feed Water tank (F.W.Tank) می رود و سپس توسط ۳ عدد پمپ که دو عدد در مدار و یک عدد Standby کار می کند به درون ۳ عدد هیتر (HP:High Pressure) رفته و سپس دوباره به بویلر بخار می رود این سیکل بسته است و همواره ادامه دارد.

ولوها در دیگ بخار

در سر راه بخار به درون توربین هاT ولوهای اضطراری قرار دارد کار این ولوها این است که اگر واحد تریپ خورد بخار (steam) را مستقیما به درون Condenser هدایت می کند.

تعداد مشعل هایی که برای بویلر در نظر گرفته شده است ۳۴ عدد می باشد که در هر طبقه ۸ عدد که در هر دو طرف بویلر بخار ۴ عدد مشعل به کار رفته است این مشعل ها از دو قسمت مجزا از همدیگر تشکیل شده است که یکی از قسمت ها برای سوخت گاز و دیگری برای سوخت مازوت است. Gun مازوت دارای دو ورودی می باشد یکی ورودی بخار داغ و دیگری ورودی مازوت، ابتدا ولو بخار داغ باز شده و سپس مازوت به همراه بخار داغ به درون کوره پاشیده می شود.

قبل از اینکه ما از مازوت استفاده کنیم باید برای روشن کردن مشعل از اگنالیتور (جرقه زن) استفاده کنیم برای سوخت مازوت و گاز از دو اگناتیور جدا استفاده شده است.

اگناتیور مازوت دیگ بخار

اگناتیور مازوت با گازوئیل کار می کند و اگناتیور گاز هم با گاز طبیعی، برای شروع به کار گازوئیل به داخل پاشیده می شود بعد از این قسمت جرقه زن که دارای ولتاژ ۲۵۰۰ است شروع به جرقه زدن می کند تا Gun روشن شود بعد از روشن شدن Gun و دیدن شعله توسط سنسورهای موجود به سیستم مشعل دستور ورود سوخت می دهد تا مشعل روشن شود بع از روشن شدن مشعل Gunاگناتیور خاموش شده و بیرون می آید.

در مسیر عبور سوخت ها به درون بویلر یک ولو Shut Off قرار گرفته است ولو Shut off هنگامیکه وناحد تریپ می خورد به صورت اتوماتیک جلوی ورود گاز یا مازوت را به درون بویلر می گیرد. همچنین در کنار هر یک از مشعل های یاد شده دو عدد شعله بین قرار گرفته است که یکی شعله بین گاز و داتیگری شعله بین مازوت.