برتری های سیستم با روغن داغ در صنعت

برتری های سیستم با روغن داغ در صنعت

بازدید کننده گرامی لطفا تا انتهای مقاله برتری های سیستم با روغن داغ در صنعت با ما همراه باشید لازم به یادآوری می باشد که کارخانه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه در تولید انواع متنوع از دیگ روغن داغ با قیمت های استثنایی و تا 20% تخفیف و ارسال رایگان در خدمت شما صنعتگران گرامی می باشد لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان در مورد خرید دیگ روغن داغ با یکی از شماره های 05135411722 - 09155807005 - 09157607106 - 09371889859 با مهندسین و متخصصین خط تولید کارخانه مشهد بخار در ارتباط باشید.


1– فشار کار سیستم دیگ روغن داغ:

اولین موردی که در اینجا مورد بررسی قرار می گیرد مقایسه ای بین فشار کار سیستم ها می باشد .در مدار بخار فشار بخار اشباع بسته به رنج دمایی مورد نظر می باشد،لذا حداقل فشار کار باید ازفشار اتمسفریک بالاتر باشد.لذا برای رسیدن به دمای حداقل 150 درجه، فشاری حدود 5 اتمسفر روی سیستم قرار می گیرد و حال برای دماهای بالاتر از 200 درجه نیز باید فشاری حدود 15 بار داشته باشیم و این به خودی خود مشخص می کند که در رنج دماهای بالا سیستم باید چه فشاری را تحمل کند.

ولی در مدار گردشی روغن داغ فشار کار مدار فقط همانHeadگردشی پمپ سیرکوله است که برای غلبه بر مقاومت و افت فشار مسیر سیال می باشد و در مدار فشار اتمسفریک است. و سیستم روغن داغ (دیگ روغن داغ) تا دمای 400 درجه نیز همان فشار کار را دارد.

2-خوردگی سیستم دیگ روغن داغ:

مولکول های پر انرژی بخار به همراه گازهای دیگر مانند دی اکسید کربن به دلیل اینکه در فاز گازی می باشند و دارای انرژی حرکتی و نوسانی بسیار بالایی می باشند لذا در برخوردهایی که با مولکول های سطحی مسیر انجام می دهند سبب ایجاد پدیده اسپاترینگ و ضربه برخورد می شوند و در نتیجه باعث خوردگی در طول زمان می شوند. ولیکن در سیستم گردش روغن داغ به دلیل اینکه در فاز مایع می باشد و با توجه به چسبندگی و از طرفی نیز خصوصیات روانکاری خود مولکولهای روغن ، به هیچ وجه مشکل خوردگی مشاهده نخواهد شد.