دیگ فولادی فایر تیوب | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دیگ فولادی فایر تیوب | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دیگ فولادی فایر تیوب : مجموعه عظیم مشهد بخار با افتخار اعلام می نماید که کلیه انواع دیگ فولادی فایر تیوب را با ارزانترین قیمت در بین کارخانجات تولید کننده تا 20% تخفیف ویژه در بازار ایران و جهان در اختیار خریداران قرار می دهد در این مقاله به موضوعات دیگ فولادی چیست- راه اندازی بویلر واتر تیوب- دیگ بخار واتر تیوب- دیگ فولادی واتر تیوب- بویلر واتر تیوب pdf- طرز کار بویلر فایر تیوب- واتر تیوب چیست- دیگ های واتر تیوب که تخصص مجموعه بزرگ مشهد بخار می باشد خواهیم پرداخت.


دیگ فولادی فایر تیوب  : مشهد بخار هم اکنون با بیش از 40 سال سابقه درخشان در طراحی و تولید انواع دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز فعالیت دارد در این مطلب به موضوعات متنوع دیگ فولادی چیست- راه اندازی بویلر واتر تیوب- دیگ بخار واتر تیوب- دیگ فولادی واتر تیوب- بویلر واتر تیوب pdf- طرز کار بویلر فایر تیوب- واتر تیوب چیست- دیگ های واتر تیوب خواهیم پرداخت . ضمنا ما کلیه محصولات خود را از جمله انواع دیگ فولادی فایر تیوب  باضمانت و خدمات پس از فروش و 100% تضمین شده در اختیار خریداران و مشتریان عزیز قرار می دهیم و همچنین آماده همکاری با نهادها و ارگان های دولتی خصوصی و نیمه خصوصی دانشگاه ها کارخانجات هتل ها و ... می باشیم.

دیگ فولادی فایر تیوب | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دیگ فولادی فایر تیوب - مجموعه عظیم مشهد بخار همچنین افتخار خود می داند که در ارائه انواع دیگ فولادی فایر تیوب   در خدمت شما بزرگواران باشد لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دیگ فولادی چیست- راه اندازی بویلر واتر تیوب- دیگ بخار واتر تیوب- دیگ فولادی واتر تیوب- بویلر واتر تیوب pdf- طرز کار بویلر فایر تیوب- واتر تیوب چیست- دیگ های واتر تیوب با ما همراه باشید . ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه درخشان کلیه تولیدات خود را در بازارهای داخلی و خارجی با بهترین متریال برای مشتریان خود تدارک دیده ایم بنابراین شما هموطنان عزیز می توانید با خیال آسوده و بدون دغدغه هر نوع از دیگ فولادی فایر تیوب را در مجموعه مشهد بخار بررسی و انتخاب نمایید و ما نیز به شما خریداران محترم تضمین پایین ترین قیمت موجود در بازار را خواهیم داد.   

دیگ فولادی واتر تیوب بویلر WATER TUBE BOILER نوعی از بویلر است که آب درون لوله ها در جریان است و با آتش که از بیرون به لوله ها برخورد می کند گرم می‌شود. این نوع از بویلر‌های واتر تیوب برای فشار کارهای بسیار بالا مورد استفاده قرار می گیرد، آتش تولید شده توسط مشعل در کوره یک جریان گاز داغ (دود) را تولید کرده که تمامی لوله ها را احاطه می کند.

 دیگ فولادی فایر تیوب | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دیگ فولادی فایر تیوب نوعی دیگ بخار است که از لوله های فولادی برای انتقال گرما از منبع سوخت به آب استفاده می کند. این دیگ ها معمولاً برای کاربردهای صنعتی مانند تولید بخار، گرمایش و خشک کردن استفاده می شوند.

دیگ های فولادی فایر تیوب از یک محفظه آب، یک کوره و مجموعه ای از لوله های فولادی تشکیل شده اند. آب در محفظه آب گرم می شود و سپس از طریق لوله های فولادی به کوره هدایت می شود. لوله های فولادی توسط منبع سوخت گرم می شوند و گرما را به آب منتقل می کنند. آب گرم سپس از کوره خارج می شود و برای کاربردهای مختلف استفاده می شود.

دیگ های فولادی فایر تیوب نسبتاً کارآمد و قابل اعتماد هستند. آنها می توانند از انواع سوخت ها مانند گاز طبیعی، نفت و سوخت های جامد استفاده کنند. دیگ های فولادی فایر تیوب همچنین می توانند برای تولید مقادیر مختلف بخار استفاده شوند.

با این حال، دیگ های فولادی فایر تیوب می توانند پیچیده و گران باشند. آنها همچنین باید به طور منظم توسط یک تکنسین واجد شرایط نگهداری شوند تا از ایمنی و کارایی آنها اطمینان حاصل شود.

دیگ فولادی فایر تیوب - 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

دیگ فولادی فایر تیوب بویلر FIRE TUBE BOILER تولید شده در مشهد بخار دارای 20% تخفیف و زیر قیمت تمام شرکت های تولید دیگ بخار در ایران می باشد لازم به یادآوریست که مشهد بخار قدیمی ترین و بزرگترین تولید کننده انواع بویلر در خاورمیانه می باشد.

دیگ فولادی فایر تیوب یا (آتش در لوله) شامل لوله ‌ی فولادی بلندی هستند که گازهای داغ تولید شده در کوره آنها از درون این لوله‌ ها عبور کرده و آبی که باید به بخار تبدیل شود اطراف آنها جریان داشته و سیرکوله می‌شود. معمولاً برای ظرفیت های ۱۰۰ کیلوگرم بخار در ساعت تا ۳۰ تن بخار در ساعت از بویلرهای فایر تیوب استفاده می‌شود و برای ظرفیتها و فشارهای بالاتر (۲۵ بار به بالا) از بویلرهای واتر تیوب استفاده می‌شود.

دیگ فولادی فایر تیوب - 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

در ادامه روایتی دیگر از معرفی انواع دیگ فولادی فایر تیوب را توسط متخصصین مجموعه عظیم مشهد بخار شرح خواهیم داد لطفا جهت هرگونه مشاوره رایگان با یکی از شماره های موجود در سایت تماس برقرار نمایید.

دیگ فولادی فایر تیوب (Firetube boiler) یا «آتش در لوله» یکی از انواع اصلی بویلر است که شامل لوله های فولادی بلندی هستند که گازهای داغ تولید شده در کوره ی آنها، از درون این لوله ها عبور کرده و آبی که باید به بخار یا آبداغ تبدیل شود، اطراف آنها جریان داشته و سیرکوله می شود. این بویلرها معمولاً برای ظرفیت های پایین بخار، از 100 کیلوگرم بخار تا 30 تن بخار در ساعت و یا برای تولید آبگرم از 100.000 کیلوکالری تا 16 ملیون کیلوکالری برساعت استفاده می شوند. بنا بر محدودیت های ساختی، این نوع از بویلر ها که به صورت استوانه های جدار نازک ساخته می شوند و نوعی از مخازن تحت فشار به حساب می آیند، توان تحمل فشاری بالاتر از 30 بار برای آن ها امکان پذیر نمی باشد و در صورت نیاز به ظرفیت ها و فشار های بالاتر، باید از بویلر های واترتیوب استفاده شود.

دسته بندی بویلرهای فایرتیوب طراحی و تولید توسط مجموعه عظیم مشهد بخار با بیش از 40 سال سابقه درخشان در تولید انواع بویلر و دیگ بخار در ایران و خاورمیانه

دیگ فولادی فایر تیوب - یکی از روش های دسته بندی بویلرهای فایرتیوب، بر اساس تعداد پاس های آنها (تعداد دفعاتی که گازهای داغ احتراقی از درون بویلر عبور می کنند) می باشد. محفظه ی احتراق به عنوان پاس اول بوده و پس از آن از لوله های آتش خوار به عنوان پاس های بعدی استفاده می شوند. رایج ترین نوع بویلر فایرتیوب در این گروه، بویلر سه پاس می باشد که در آن از دو پاس لوله های آتش خوار استفاده شده و گازهای خروجی از پشت یا بالای بویلر خارج می شوند.

  • بویلرهای تک گذر فایرتیوب
  • بویلرهای دو پاس فایرتیوب
  • بویلرهای کوره برگشتی فایرتیوب
  • بویلر های فایرباکس
  • بویلرهای سه پاس فایرتیوب
  • بویلر های چهار پاس فایرتیوب

بویلر های فایر تیوب به انواع وت بک و درای بک نیز دسته بندی می شوند.

لازم به ذکر است بویلر های فایرتیوب و واترتیوب در دسته بویلرهای فولادی قرار می گیرد.

دیگ فولادی فایر تیوب | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

مزایای بویلر فایرتیوب

  • بویلرهای فایرتیوب نسبت به هزینه ساخت دارای راندمان بالایی می باشند.
  • تعمیر و نگه داری این نوع از بویلرها آسان تر از نوع واترتیوب است.
  • طرز کار ساده
  • حمل و نقل آسان

محدودیت های بویلر فایرتیوب

یکی از محدودیت های استفاده از بویلرهای فایرتیوب این است که استفاده از سوخت های جامد در آنها با مشکلات فراوانی همراه است و معمولاً برای استفاده از سوخت های جامد به بویلر های واترتیوب رجوع می شود.

ضریب انتقال حرارت به وسیله ی جریان گاز درون لوله، کمتر از زمانی است که گاز در بیرون لوله ها جریان دارد. لذا بویلرهای فایرتیوب در ظرفیت مشابه، بزرگ تر از بویلرهای واترتیوب هستند.

به دلیل حجم زیاد آب اطراف لوله های آتش در این بویلرها، راه اندازی و وارد خط شدن آنها بیشتر از بویلرهای واترتیوب طول می کشد.

در این سیستم ها کیفیت بخار تولیدی پایین است، زیرا در آنها از درام استفاده نمی شود.(درام محفظه ای است که از آن برای جدا کردن آب و بخار از یکدیگر استفاده می شود).  لذا این بویلرها در مواقعی استفاده می شوند که از بخار آنها برای مصارف حساس استفاده نشود.

دیگ فولادی فایر تیوب - زمانی که قصد داریم بخار سوپرهیت تولید کنیم، بویلرهای واترتیوب برای این کار مناسب تر هستند. در بویلرهای فایرتیوب نیز امکان نصب سوپرهیتر وجود دارد اما در این حالت، فضای در دسترس برای نصب سوپرهیترها محدود شده و امکان نصب آنها تنها در بین پاس های لوله های آتش خوار فراهم می باشد که در این حالت یا دمای گازها خیلی بالاست و یا خیلی پایین و نمی توان یک سوپرهیتر ایده آل را طراحی نمود. لذا در این بویلرها نصب سوپرهیتر دشوار بوده و آنها معمولاً بخار اشباع تولید می کنند (معمولاً زیر 30  بار).

در فشارهای بالا، ضخامت جدار ی موج دار کوره ی مرکزی این بویلرها (کوره گیت)، باید افزایش یابد که با بالا رفتن این ضخامت، ایجاد موج روی بدنه ی آنها دشوار می شود. این موج ها باعث کنترل انبساط حرارتی بین کوره و لوله های کوچک تر در پاس های دوم و سوم می شود. لازم به ذکر است که صفحه ی در بر گیرنده ی لوله ها، در انتهای کوره ثابت شده است و بدون این انعطاف پذیری، در زمان انقباض و انبساط، تنش های بزرگی به لوله ها و صفحه ی دربردارنده ی آنها وارد می شود. تعداد پاس های لوله ها به نظر سازنده بستگی دارد (معمولاً سه یا چهار پاس استفاده می شود).

دسته بندی بویلرهای فایرتیوب بر اساس تماس آب با پشت دیگ

این بویلرها به دو دسته کلی تقسیم می شوند: پشت تر و پشت خشک.

بویلر های فایر تیوب پشت تر wetback

در نوع پشت تر محل چرخش گازهای داغ، توسط آب پوشانده می شود. لذا گازهای داغ خروجی در این حالت بر خلاف مدل پشت خشک، با مواد نسوز تعبیه شده در انتهای بویلر، برخورد نمی کنند. در نتیجه بویلرهای نوع پشت تر مشکلات کمتری با تعمیر و نگهداری مواد نسوز داشته و راندمان بالاتری دارند.

دیگ فولادی فایر تیوب - 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

بویلر های فایرتیوب پشت خشک dryback

این نوع از بویلر ها دارای راندمان پایین تری نسبت به بویلر های فایر تیوب پشت تر می باشند و همچنین تعمیر و نگه داری آنها هزینه ی بالاتری را طلب می کند و از این جهت ساخت این نوع از بویلر ها در دنیا رو به پایان است.

دیگ فولادی فایر تیوب - 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

تقسیم بندی بویلر های فایر تیوب بر اساس تعداد گذر دود

بویلر دوپاس

بویلرهای فایرتیوب دو پاس دارای یک کوره و یک مسیر برگشت از لوله ها می باشد. این نوع از بویلر ها دارای راندمان پایینتری نسبت به دیگر نمونه ها هستند و بیشتر در نمونه های پشت خشک (dry back) مورد استفاده قرار می گرفتند و امروزه تولید آن ها رو به اتمام است.

بویلر کوره برگشتی

بویلرهای کوره برگشتی راندمان بالاتری نسبت به دیگ های دو پاس دارند و بیشتر انرژی خود را در کوره منتقل می کنند. به این نحو که با تولید آتش توسط مشعل و ورود آن به کوره، آتش دو بار مسیر کوره را در یک رفت و برگشت طی می کند و به پاس لوله ها وارد شده و از دودکش خارج می شود. این نوع از بویلر ها راندمانی بین 70 تا 80 درصد دارند. استفاده از اکونومایزر ها نیز در این نوع از بویلر ها بسیار رواج دارد که راندمان سیستم را تا 5 درصد افزایش می دهد. درباره اکونومایزر در بخش بعد توضیحات بیشتری آورده خواهد شد.

این نوع از بویلر به ندرت برای تولید بخار مورد استفاده قرار می گیرند و بیشتر برای تولید آبگرم از آن ها استفاده می شود.

بویلر سه پاس

بویلرهای فایر تیوب سه پاس رایج ترین انواع بویلر های فایر تیوب می باشد که با راندمانی تا 86 درصد، مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از بویلرها با سه مسیر رفت و برگشت، آتش را هدایت می کنند تا انرژی خود را به آبی که در اطراف آن وجود دارد منتقل سازد. در بویلر های سه پاس از سه نوع کوره استفاده می شود. کوره معمولی، کوره هوپ دار و کوره کورّه گیت.

دیگ فولادی فایر تیوب - 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

بویلر چهار پاس

این نوع از بویلر ها مشابه بویلر های سه پاس عمل می کنند با این تفاوت که یک مسیر لوله به مسیر های آن اضافه شده است. بویلر های فایر تیوب چهار پاس صرفه اقتصادی ندارند و هزینه تولید آن نسبت با دیگ های سه پاس در مقایسه بین راندمان های آن ها و هزینه تولید، توجیه پذیر نیست و استفاده از اکونومایزر (که در فصل بعد توضیح داده شده) به صرفه تر از تولید بویلرهای چهار پاس می باشد.

اجزاء بویلر فایرتیوب سه پاس

نمای برش خورده ی یک بویلر فایرتیوپ سه پاس را در شکل زیر ملاحظه می کنید:

دیگ فولادی فایر تیوب - 30درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

که بخش های شماره گذاری شده در شکل عبارتند از:

1-درب جلویی

2- محفظه برگشت

3-بدنه بویلر

4- فشارسنج

5- سوییچ های فشار

6- قلاب های حمل و نقل

7- خروجی اصلی بخار

8- لوله های آب

9- خطوط کنترل کننده سطح (Level control)

10- کوره

11- دریچه بازرسی

12- پاس دوم لوله های آتش خوار

13- {{شیرهای اطمینان}}

14- پاس سوم لوله های آتش خوار

15- دودکش

16- محفظه برگشت

17- عایق

18- شیر زیرکش (بلودان)

19- خطوط آب تغذیه

20- پمپ های آب تغذیه (در فصل بعد توضیح داده خواهد شد)

21- تابلو برق

22- شاسی بویلر

23- مشعل:در بویلر فایرتیوب گاز داغ یا همان دود حاصل از احتراقِ مشعل در پاسهای مختلفی از داخل سری لوله های درون دیگ عبور می کنند. در اطراف این لوله ها مخزنی قرار دارد که در آن آب است و این آب اطراف لوله ها را احاطه کرده است .با عبور این گاز های داغ آب داخل این بویلر گرم شده و اگر نیاز به تولید بخار باشد (دیگ بخار) به بخار تبدیل شده و اگر نیاز به آب گرم باشد (دیگ آب گرم) این آب گرم شده و تا درجه ی مورد نظر رسیده و به استفاده های مختلف در می آید.

دیگ فایر تیوب

دیگ Fire Tube یک نوع دیگ بخار (یا دیگ گرمایی) است که برای تولید بخار یا گرما استفاده می‌شود. این دیگ‌ها از طراحی خاصی بهره می‌برند که در آن بخار در لوله‌هایی به شکل لوله‌های آتش کشیده می‌شود و انتقال حرارت از سوزاندن سوخت به آب در این لوله‌ها صورت می‌گیرد. این دیگ‌ها به عنوان دیگ‌های آب و آتش یا دیگ‌های آب‌گرم شناخته می‌شوند.

مزایای اصلی دیگ‌های Fire Tube عبارتند از:

کارکرد کارآمد: این دیگ‌ها به دلیل طراحی خاص خود از کارایی بالایی برخوردار هستند و معمولاً تبدیل انرژی حرارتی به بخار یا گرما را به خوبی انجام می‌دهند.

ساختار ساده: طراحی ساده و قطعات کمتر این دیگ‌ها باعث می‌شود که نصب و نگهداری آنها نسبت به دیگ‌های دیگر راحت‌تر باشد.

پاسخ سریع: این دیگ‌ها به دلیل ساختار آتش‌باز خود به سرعت به تولید بخار یا گرما پرداخته و پاسخ سریعی به نیازهای گرمایی ارائه می‌دهند.

استفاده در برنامه‌های متعدد: از جمله مصارف صنعتی و تجاری، گرمایش مسکونی، و در زمینه‌های دیگر.

اگر قصد خرید یا نصب یک دیگ Fire Tube را دارید، باید به مشخصات فنی، ظرفیت، مواد ساختاری، قیمت و نیازهای سیستم خود دقت کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که نصب و راه‌اندازی دیگ‌های گرمایی به دقت و توسط تخصصی‌های مجرب انجام شود. 

دیگ فولادی فایر تیوب | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

 

دیگ فایر تیوب

دیگ فولادی Fire Tube به یک نوع دیگ بخار (یا دیگ گرمایی) اشاره دارد که در آن لوله‌های آتشی و لوله‌های آبی از جنس فولاد برای انتقال حرارت از سوزاندن سوخت به آب به کار می‌روند. این دیگ‌ها از جنس فولاد تولید می‌شوند و معمولاً در برنامه‌های صنعتی و تجاری برای تولید بخار یا گرما استفاده می‌شوند. طراحی Fire Tube به طور خاص برای کارکرد کارآمد و انتقال حرارت بهینه از سوزاندن سوخت به آب تنظیم شده است.

مزایای اصلی دیگ‌های فولادی Fire Tube عبارتند از:

مقاومت و دوام: جنس فولاد بسیار مقاوم و دوام دارد و می‌تواند در محیط‌های صنعتی خشن به خوبی عمل کند.

کارکرد کارآمد: دیگ‌های فولادی Fire Tube به دلیل ساختار خاص خود از کارایی بالایی برخوردار هستند و تبدیل انرژی حرارتی به بخار یا گرما را به خوبی انجام می‌دهند.

پاسخ سریع: این دیگ‌ها به دلیل ساختار آتش‌باز خود به سرعت به تولید بخار یا گرما پرداخته و پاسخ سریعی به نیازهای گرمایی ارائه می‌دهند.

استفاده در برنامه‌های متعدد: این دیگ‌ها به عنوان یک منبع گرمایی در صنایع مختلف مانند نیروگاه‌ها، پتروشیمی، کارخانجات تولید، و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

قیمت یک دیگ فولادی Fire Tube متغیر و بسیار وابسته به متغیرهای مختلفی می‌باشد، از جمله ظرفیت دیگ، نوع سوخت، مارک و تولید کننده، تجهیزات جانبی، و شرایط بازار. برای دقیق‌ترین اطلاعات در مورد قیمت، به تامین کنندگان معتبر در این زمینه مشاوره و پیشنهاد قیمت بخواهید. همچنین می‌توانید با مهندسان و متخصصان صنعتی مشوره کنید تا دیگی که به نیاز شما می‌خورد را انتخاب کنید.

 

دیگ فولادی فایر تیوب | 20درصد تخفیف قیمت خرید|فروش دیگ بخار

قیمت دیگ بخار 2 تن - در پایان مجددا تاکید می نماییم که ما در مجموعه بزرگ مشهد بخار تمام تلاش خود را به کار گرفته اییم تا بتوانیم هر نوع از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی - بویلر تشعشعی -هیتر مشعل دار-انواع دی اریتور- سختی گیر آب - مبدل حرارتی - تولید و ساخت انواع بالمیل و انواع دستگاه ازن ساز را با ارزانترین قیمت و تا 20% تخفیف ویژه و زیر قیمت سایر کارخانجات فعال در ایران طراحی و تولید نموده و بدون واسطه تقدیم مشتریان نماییم. مجددا توصیه اکید داریم حتما و حتما قبل از اینکه تصمیم به خرید یک نمونه از دیگ بخار – دیگ روغن داغ – دیگ آبگرم-فیلتر شنی – منبع کویلی و ... را از هر شخص و شرکتی نمایید با یکی از شماره های - - 09152152481 تماس برقرار کنید تا به صورت 100% رایگان از مشاوره های قبل خرید و همچنین لیست قیمت نهایی مطلع شوید.